Nákup nového trezoru: Na co všechno se soustředit?

Každý má doma nějaké cennosti a logicky se obává jejich případné ztráty. Není se čemu divit, v současné době se může stát cokoli. Důkazem budiž i to, jak často slýcháme o vykradených bytech a rodinných domech. Řešení může představovat pojištění domácnosti, máte-li doma ale některé unikátní věci, pojišťovna vám je pochopitelně nevrátí. Proto se vyplatí zakoupit trezor, jenž dokáže veškeré cennosti efektivně ochránit. Že nevíte, podle čeho byste jej měli vybírat? Tak to jste na správném místě, jelikož právě na hlavní kritéria volby nového trezoru se zaměříme.

Obsah a velikost trezoru

Ještě před nákupem si podrobně promyslete, co všechno byste chtěli mít ochráněno. Jednat se rozhodně nemusí pouze o peníze. Ty se spíše ukládají do banky. Tradičně se do trezoru dávají různé šperky, cenné papíry, smlouvy anebo průkazy pojištění. Výjimkou nejsou ani známky. Jestliže potřebujete schovat zbraně, volte speciální trezory na zbraně. Rozměry řešte podle množství předmětů, raději je lepší koupit o něco větší model.

Kam s ním?

Odpovědí na tuto obligátní otázku najdeme v případě trezorů poněkud více. Jakousi klasiku představují modely integrované do zdi. Pokud o nějakém takovém uvažujete, pak si dejte pozor na to, aby z každé strany pro obetonování trezoru byla vrstva betonu silná minimálně 10 cm. Jinak lze volit i nábytkové trezory. Ty jsou poměrně nenápadné a mohou se vyznačovat i originálním provedením přední stěny. V neposlední řadě musíme upozornit i na sejfy, jež se kotví do podlahy. V domácnosti se s nimi ovšem příliš často nesetkáváme.

Systém uzamykání

Setkat se lze v podstatě se třemi typy zámků. Na všech trezorech standardně najdeme bezpečnostní klíč motýlkového typu. Druhým typem je kombinační zámek s číselným kódem. Poslední variantu představuje také číslicový zámek. Je ovšem elektronický.

A kde se po trezorech podívat na internetu? Naším tipem je eshop společnosti AB-STORE s.r.o. Z pestré nabídky na abstore.cz si jistě vyberete.

Komerční prezentace

Datum vydání: 29. 11. 2017

Edit: