Cesta k dlouhodobým úsporám je snadnější, než si myslíte. Jak na ně?

Vzhledem k prudce rostoucím cenám všech běžných předmětů i služeb okolo nás je naprosto jasné, že se všechny české rodiny snaží šetřit. Hlavní oblastí, díky níž můžete uspořit desetitisíce korun ročně, jsou samozřejmě energie. Jaké technologie jsou jasná volba?


Fotovoltaika se vyplatí

Každý z vás už zajisté slyšel výraz fotovoltaika. Ačkoliv není tento vynález zrovna ničím novým, i přesto okolo něho panuje spousta mýtů. Spousta lidí si myslí, že solární panely se v našich končinách nevyplatí.

Dle dostupných dat i zkušeností uživatelů je přitom jasné, že správně sestavená fotovoltaická elektrárna na klíč dokáže průměrné rodině ušetřit klidně mezi třiceti až čtyřiceti tisíci korunami. K tomu připočtěte vysoké dotace na úvodní instalaci a máte naprosto jasno – taková investice se velmi rychle vrátí a následně vás potěší desítkami let úspor.

Zkombinujte s tepelným čerpadlem

A ideální kombinace? Fotovoltaika a tepelné čerpadlo. Právě tepelné čerpadlo je druhým nejoblíbenějším způsobem, díky němuž dokážete ušetřit další desítky tisíc ročně (klidně až 70 % celkových nákladů na vytápění).

Toto šikovné zařízení totiž odebírá teplo ze svého okolí (vody, vzduchu, případně země). Poté jej s pomocí fyzikálního jevu převede na využitelný zdroj energie, který poslouží k vytápění i ohřevu vody.

Naprosto typickou volbou pro běžné domácnosti jsou tepelná čerpadla vzduch-voda. V tomto ohledu se vyplatí zejména zařízení od značky Viesmann, které vám namontuje například oblíbená společnost Ilios.

Zmínění odborníci se specializují na obnovitelné a šetrné zdroje energií, přičemž se spoléhají na řešení na míru jednotlivým domácnostem. Nejdříve posoudí energetické požadavky a specifika vaší stavby a poté vám navrhnou nejvýhodnější variantu, nainstalují, zajistí dotace i případný dlouhodobý servis.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 31. 10. 2023

Edit: