Jak vybírat tělovou kosmetiku?

Kosmetiku se rozhodně nevyplácí vybírat očima. Spíše než na lákavý obal se zaměřte na její složení a typ vaší pleti. A velkou pozornost věnujte její vůni!


Kůže je největším orgánem našeho těla. Skládá se z tenké vnější vrstvy – pokožky (epidermis) a silnější vrstvy vnitřní – škáry (dermis). Pod škárou je ještě vrstva podkožního vaziva, která obsahuje mimo jiné tuk. Jakýmsi prodloužením kůže pak jsou vlasy a nehty tvořené především keratinem, který je také hlavní složkou vnější vrstvy pokožky.


Hlavní funkce kůže: ochrana

Nejdůležitější funkcí kůže je ta ochranná. Kůže působí jako hlavní bariéra mezi vnějším prostředím a vnitřními orgány těla. Chrání je před poraněními, škodlivými účinky slunečního záření i invazí infekčních mikroorganismů. Aby ale tyto funkce plnila na výrobnou, musí být v dobré kondici. Tu jí zajistíme správnou péčí – zdravým životním stylem, vyváženým jídelníčkem plným vitamínů a minerálů a kvalitní kosmetikou.

Vybíráme kosmetiku

Při výběru kosmetiky, pleťové i tělové, vždy vycházejte z typu vaší pleti. Ta může být buď suchá, mastná, nebo smíšená. Dále si také ujasněte, co od ní vlastně očekáváte. Jde vám primárně o hydrataci pleti? Vadí vám tečky na nose, kruhy pod očima. Chcete ošetřit tělo po koupeli? A k tomu i krásně vonět? Každý z těchto požadavků vyžaduje jiný přípravek.

Péče o pleť jako rituál

Nejde však jen o samotný přípravek jako také o způsob jeho aplikace. Péče o pleť je v tomto ohledu dobré vnímat jako rituál. Rituál, na který si vždy najdete čas. To je ostatně filosofie americké značky Bath and body works specializující se na tělovou kosmetiku a bytové doplňky těch nejúžasnějších vůní. Nemyslete si, i ty ve světě kosmetiky hrají velkou roli.

Nepodceňujte vůně

Vůně pomáhají relaxovat a harmonizovat psychiku. Napomáhají koncentraci, zlepšují náladu, navozují pocit odpočinku, povzbuzují tělo i mysl. Zkrátka výrazně ovlivňují naši psýché. A ta se pak zrcadlí v naší pleti. Proto tak rády nosíme parfémy a mažeme se voňavými tělovými mléky.

Přičichněte

Vůně, do níž se zahalíme, nám zkrátka dělá dobře. A ta správně zvolená i dobře působí na naše okolí. Důležité ovšem jsou i vůně, jimiž se obklopujeme. Aromalampička a aromatické svíčky. Ty z portfolia Bath and body works jsou přímo neodolatelné. Přičichněte k nim a uvidíte!

 

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 11. 10. 2022

Edit: