DESKY, jež krášlí interiér

Mohou obyčejné rovné desky zvyšovat půvab a eleganci obytného interiéru? Ovšem! Zvláště tehdy, když tak úplně obyčejné nejsou.

ŠEDÝ JAKO LONDÝN . Matný šedý dekor Londýn činí povrch nábytkových dvířek až sametově jemným. Materiál T.acrylic. foto Trachea.

Nábytková dvířka, koupelnové skříňky, kuchyňské pracovní desky nebo deskový obklad za kuchyňskou linkou, originálně zpracované plochy dveří… Se vším si stačí jen maličko pohrát – a efekt je dokonalý!

HLOUBKA BÍLÉ V LESKU . Nejvyšší kvalita lakování poskytuje dokonalou hloubku bílé barvy ve vysokém lesku. Vynikne na čistých liniích koupelnového nábytku Inn. foto Dřevojas.

 

OBYČEJNĚ NEOBYČEJNÉ

Nemusíte vymýšlet žádná kouzla, navštěvovat drahá interiérová studia a hledat výhradně „top design“. Pokusíme se vás přesvědčit, že interiérový design není v prvé řadě o ceně, ale o nápadu! Kvalita je pochopitelně nutný předpoklad, ale ceny výrobků, které vám tu předkládáme, nejsou nijak horentní. Přesto představují ve své kategorii opravdovou špičku. Navíc by vás mohlo potěšit, že jde převážně o produkty tuzemských firem. Možná i v tom spočívá tajemství nejen jejich úspěchu (i na zahraničních trzích), ale především jejich přátelských cen.

ELEGANCE DO VLHKA . Do vlhkého koupelnového prostředí se hodí celoskleněné dveře Strong, které zdobí jemný pískovaný dekor. foto J.A.P.

 

LESK VERSUS MAT

Jednou z klíčových otázek v interiéru je volba mezi lesklými a matnými odstíny. Ne že by se nedaly v rozumné míře kombinovat, ale zásadní volba by přece jen měla padnout. Do nedávna byla odpověď pro většinu českých domácností jasná: Lesk je efektnější! Souviselo to i s překonáváním psychologické bariéry vůči Západu a s rozkvětem „podnikatelského baroka“ v 90. letech 20. století. Ale to už je minulost. Dnes se misky vah převážily na stranu matné elegance. Ten proces trvá již řadu let.

PÍSKOVANÉ SKLO . Jemný matný vzhled pískovaných celoskleněných dveří naplno vynikne v posuvném systému Trix Zero. Horní lišta v jednoduchém designu nijak neruší vzhled interiéru. foto J.A.P.

 

DESKA Z KOMPOZITU . Pevnost, nenasákavost a odolnost proti poškrábání jsou hlavní devizy tvrzeného kamene Technistone. Uplatní se na kuchyňské a koupelnové desky, dlažby i schodiště. foto Technistone.


Nechte interiéru vládnout mat bez otisků!

Matné dekory jsou v kurzu: Nechte se unést jejich tajemným půvabem a dostaňte je do svého interiéru! Umožní vám to například nábytková dvířka s akrylátovým povrchem T.acrylic. „Matné dekory účinně eliminují světelné odlesky a navíc činí každý odstín téměř sametově jemným. Kromě toho, že vytvářejí příjemný vizuální dojem, dovedou být velmi hebké i na dotek. A dotknout se dvířek v matném provedení se rozhodně nemusíte bát!“ uvádí Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení firmy Trachea, která je největším českým výrobcem nábytkových dvířek. „Na rozdíl od jiných materiálů se totiž T.acrylic vůbec nepotýká s častým nešvarem matných povrchů, kterým jsou nevzhledné otisky prstů na povrchu. Prostě na něm nezůstávají.“ Maty samozřejmě nespadly jen tak z nebe, ale jejich rostoucí popularitu potvrzují velké světové nábytkářské veletrhy. Nedávný veletrh nábytku iSaloni v Miláně jasně ukázal, že lesklé povrchy postupně ustupují těm matným. Oblíbené jsou zejména jemné pastelové tóny šedé a hnědé. Trachea letos chystá rozšíření sortimentu o 9 nových matných dekorů. Tak na co ještě čekáte? www.trachea.cz

foto Trachea


 

 

Text Vít Straňák, foto se souhlasem firem Technistone, Trachea, Dřevojas, J.A.P.

Datum vydání: 29. 10. 2021

Edit: