Mobilní topidla

Hodí se všude tam, kde si potřebujete přitopit, abyste si vytvořili pravou domácí pohodu. Kromě obytných místností, koupelny, domácí posilovny či haly můžete vzít topidlo s sebou třeba do garáže, nevytápěné dílny nebo na půdu, kde jste se právě rozhodli udělat pořádek a nízká teplota by vám práci hodně znepříjemnila.

Vyznáte se v nich?

Důležitými parametry pro výběr topidla jsou výkon, velikost vytápěné místnosti a bezpečnostní prvky.

Konvektory

Vzduch je ohříván prouděním přes horkou spirálu a dále odváděn vrchní částí topidla, pro lepší cirkulaci vzduchu bývají vybaveny ventilátory.

Teplovzdušná topidla

Vzduch je ohříván přes topnou spirálu a odváděn ventilátorem do prostoru, výhodou bývá méně přesušený vzduch.

Olejové radiátory

Teplo vyrábějí ohřevem speciální olejové směsi hnané přes topnou spirálu, výhodou je, že díky nižší teplotě ohřevu nepřepalují vzduch.

Infrazářiče

Prostřednictvím sálavého tepla neohřívají vzduch, ale přímo osoby či předměty.

Existuje zdravé vytápění?

Při výběru topidla myslete na své zdraví. Abyste v místnosti mohli stále dýchat zdravý vzduch, vsaďte na modely vybavené PTC keramickými topnými články. Ty totiž představují novou technologii vytápění, navíc s významnou úsporou energie. Tím, že se vzduch nepřesouší a nedochází ke spalování kyslíku, zůstává prostředí v místnosti zdravé, a je tedy vhodné také pro osoby s dýchacími obtížemi, jako jsou alergici či astmatici.

Max, teplovzdušný ventilátor umí vzduch v místnosti ohřát i ochladit, je vybaven ochranou proti přehřátí i mrazu (teploty pod 5 °C), 2490 Kč. www.stadlerform.cz

Se sušákem i zvlhčovačem

Nový model olejového radiátoru OR 2090 umí nejen ohřát vzduch v místnosti, ale také usušit ručníky a utěrky. Přídavný rozkládací sušák lze k radiátoru dodatečně dokoupit a během několika sekund jej nainstalovat. Sušák je navíc vybaven nádobkou na vodu, která umožní zvlhčování vzduchu v místnosti.
www.ecg-electro.eu/cs

Text: Naděžda Vondrášková
Foto: archiv firem

Více informací se nachází v listopadovém vydání z roku 2017, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Edit: