Myjí za vás!

Šetrné a zároveň chytré myčky jsou trendem dneška. Vybírejte je nejen v závislosti na velikosti rodiny i kuchyně, ale také na spotřebě energie a vody, programech, ukazatelích chodu, hlučnosti a vnitřním uspořádání. Ty nejmodernější můžete propojit s chytrým telefonem či tabletem a tak je na dálku ovládat.

PLNĚ INTEGROVANÁ.. Myčka GV 64160 z řady Smart Flex má 5 programů mytí, pojme 13 sad nádobí a myje v energetické třídě A++. Automatické otevírání dveří po mytí, displej je v jejich horní hraně. Cena 9990 Kč.. foto Gorenje..

Myčky používejte buď větší, šířky 60 cm, nebo úzké modely, tzv. „pětačtyřicítky“, určené pro menší domácnosti, případně typy stolní s nejmenší kapacitou pro nádobí. Dále vás čeká volba provedení: podstavné myčce se dá na rozdíl od té volně stojící sundat horní deska a zasunout tak spotřebič pod pracovní desku linky. Zato vestavné myčky se vyrábějí bez bočních stěn i horní desky a kryt dvířek nahrazuje deska v designu kuchyně. Tyto myčky mohou mít plně integrovaný ovládací panel, schovaný v horní hraně dvířek (myčka s dekorovanými dvířky, jako má kuchyně, v ní „zmizí“) nebo panel přístupný z vnější strany dvířek (pak lze sledovat průběh mytí). Vyšší modely integrovaných panelů však dokážou informovat o mytí laserovým paprskem, svítícím na podlahu.

S KRÁTKÝMI PROGRAMOVÝMI ČASY.. Myčky Ecoflex G 6000 potřebují méně než hodinu pro umytí v energetické třídě A. Jsou flexibilní při vkládání nádobí díky skládacím hrotům, držáku sklenic i 3D příborové zásuvce (pohyblivé prvky označeny žlutě). Vybrané modely lze propojit s internetem. Cena od 22 990 Kč.. foto Miele..

 

Programy

Chytrá myčka umí rozpoznat své naplně ní, míru znečištění nádobí a nastaví se sama. Obvykle má několik základních programů: předmytí, hlavní mytí, intenzivní program pro silně špinavé nádobí, autoprogram, kdy sama vyhodnotí zašpinění, smíšený program (myje se v horním nebo dolním koši), rychlý program (do 45 minut) apod. Dále jsou používané eco programy s mytím při nízkých teplotách (trvají déle), funkce Odložený start (v noci využijete nízkého energetického tarifu), funkce Poloviční náplň nebo Aquastop, která v případě havárie zabraňuje úniku vody z přívodní hadice. Moderní myčku můžete mít připojenou k domácí Wifi síti a ovládat ji pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Na dálku si tak lze spustit mytí a sledovat onli ne statistiky spotřeby energie a vody.

PERFEKTNÍ SUŠENÍ.. Myčka šířky 45 cm s technologií Zeolith, kdy přírodní materiál absorbuje vlhkost a uvolňuje suchý teplý vzduch, a vylepšeným 3D prouděním vzduchu. Tichý program 39 dB. foto Bosch..

 

Důležitá čísla:

  • Stolní myčka pojme cca 6 sad nádobí, běžná myčka šířky 45 cm 10 sad a šířky 60 cm až 16 sad nádobí (bez hrnců).
  • Roční spotřebu energie mají odlišné typy myček od 180 kWh po 250 kWh.
  • Nejlepší myčky spotřebují za rok (280 mycích cyklů) pouze 1960 litrů vody, ty levné až 4480 litrů.
  • Různé typy myček vydávají hluk od 39 do 59 dB.

PRO VELKOU RODINU.. Chytrá myčka Simply Fi je připojená k domácí Wi-fi síti a lze ji ovládat pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Pojme 16 sad nádobí (přes 200 kusů), má 12 programů a dotykový displej. Energetická třída A++, senzor znečištění nádobí, funkce Odložený start až o 23 hodin. Cena 11 900 Kč.. foto Candy..

 

Text Vanda Jesenská, foto se souhlasem firem Miele, Candy, Bosh, Gorenje

 

Datum vydání: 12. 10. 2021

Edit: