Na co se zaměřit při výběru konferenčního stolku?

Říká se, že středobodem obývacího pokoje je sedací souprava. Abyste si odpočinek na ní náležitě užili, je zapotřebí doplnit ji konferenčním stolkem pro odložení občerstvení, nápojů, knížky atd. Z toho vyplývá, že stolek by měl nejen ladit se stylem sedačky, ale též by jeho velikost a provedení měly odpovídat způsobu užívání.


Na velikosti záleží

Nejprve si musíme zodpovědět otázku, kolik prostoru chceme konferenčnímu stolku věnovat? Disponuje-li obývací pokojem s dostatkem místa, můžeme k sedací soupravě umístit stolků několik. Kombinace různých velikostí vypadá velmi efektně. Naopak do menších pokojů volíme praktické konferenční stolky s úložným prostorem. Dalším neméně důležitým parametrem je výška stolku. Bytoví designéři doporučují, aby byl stolek stejně vysoký jako sedák pohovky. Jednoduše řečeno, na stolek bychom měli snadno ze sedací soupravy dosáhnout. A to i v poloze ležmo.

ilustrační foto Pixabay

Který materiál hraje prim?

Stejně tak, jako je nespočet velikostí a provedení konferenčních stolků, nabízí se nám hned několik možností materiálů. Mezi nejpoužívanější patří dřevo, lamino, sklo a plast. I v tomto případě platí, že design stolku by měl odpovídat celkovému ladění obývacího pokoje. Dřevo je nadčasová klasika, která se jen tak neokouká. Díky masivní konstrukci se jedná o velmi bytelný kus nábytku. Neholdujeme-li masivu, sáhneme po laminu v mnoha dekorech. Lamino je vskutku univerzálním materiálem, neboť díky dezénům ho lehce sladíme s podlahou a dalším bytovým vybavením. Sklo je velice elegantní záležitostí, ovšem počítejme s tím, že vyžaduje každodenní péči, aby nebyly vidět otisky.

ilustrační foto Pixabay

Osobitý styl

Velmi excentrickým prvkem může být plastový stolek, jenž je moderním trendovým doplňkem, který se nehodí do každého interiéru. Zpravidla má nevšední design a pestré barevné provedení. V umírněnější formě a tlumených odstínech ovšem zůstane neokoukaným bytovým vybavením, jež podtrhne atmosféru obývacího pokoje.

 

 

Komerční prezentace

Edit: