Námořnický styl s vůní moře

Jak moc budou letos omezené možnosti, kde trávit letní dovolenou, podle semaforu už přibližně víme. Vytvořit si doma středomořskou atmosféru je však zcela bez rizika…

Máte doma sbírku oblázků, krásně tvarovaných mušlí nebo kousků naplaveného dřeva? Oblázky či mušle nasypejte do velké sklenice nebo z ponořenou do písku. Naplavené dřevo můžete nalepit ní vytvořte svícen se širokou svíčkou kolem dokola pomocí tavné pistole na menší zavařovačku a proměnit ji v originální stojan na svíčku. Na parapet postavte dřevěnou lucernu, na stěny rozmístěte jednoduché dřevěné rámečky natřené bílou lazurou a dejte do nich momentky svých nejbližších nebo nostalgické fotky opuštěných písečných pláží… Když k nim ještě přidáte některou ze stylových dekorací – zrcadlo ze záchranného kruhu, pádlo nebo věšáček ve tvaru plachetnice –, výsledný dojem bude zcela jistě stát za to.

Lehký stolek s kovovou konstrukcí a dekorem kotvy poslouží k odkládání drobností. Cena 4 379 Kč. J-line.

Veronika Machková

spolumajitelka obchodu Almara-shop

NÁMOŘNICKÝ STYL SVOU ATMOSFÉROU K LÉTU A PRÁZDNINÁM NEODMYSLITELNĚ PATŘÍ.

  • Tento způsob zařizování interiérů pluje jako korková zátka na hladině mezi všemi aktuálními trendy a módními výstřelky, a přitom si stále drží nadčasovou a svébytnou nezávislost.
  • Nejčastěji designéři využívají námořnického stylu při zařizování dětských pokojů. Motivy loděk, kormidel, kotev nebo rybiček jsou hravé, vypadají optimisticky a obvyklá modro-bílá barevnost s pruhy i červenými detaily dětským pokojům většinou sluší.
  • Námořnický pokoj pro dospělé má trochu jiná pravidla. Především jde o mnohem jemnější barevnost využívající odstíny bílé, smetanové, pískové, mátové nebo světlejší tyrkysové.
  • Oblíbeným materiálem bývá dřevěný obklad s naznačenou strukturou prken, který je často opatřen bílou lazurou s prosvítající kresbou dřeva.
  • Také doplňky je vhodné vybírat raději decentní a méně barevné, aby nepůsobily kýčovitě. Dobře vypadají různé druhy a velikosti luceren či kovových lamp v industriálním stylu.
  • K dekoraci stěn se hodí například zarámované staré mapy, konzolový stůl zase oživí glóbus či kompas a jako neotřelý konferenční stolek může posloužit starý lodní kufr.

Do kolekce Aquaverde patří dekorace s námořnickou tematikou, například dřevěné zarážky nebo pádla. Cena pádel 2054 Kč / 3 ks. J-line.

 

TEXT: DITA FINGERLANDOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Edit: