S ladnou elegancí ryb

S létem jsou spojeny především slunce a voda. Neodmyslitelně tak k němu patří svěží motivy s námořnickou tematikou i mořskými živočichy, zejména pak rybami.

Velkoformátová fototapeta Flux značky Komar přibližuje magický svět pod hladinou. E-color

V době, kdy je čistá voda životně důležitou a mnohde stále vzácnější součástí lidské existence, nejsou ryby jen oblíbeným a dekorativním motivem, ale i důležitým symbolem této nepostradatelnosti. Ukazují nám, že vodou nemáme plýtvat a máme se ji snažit chránit stejně zodpovědně jako vodní živočichy. Nejen lidská činnost, sucho a expanze průmyslu, ale i přírodní živly ve formě povodní často způsobují nedostatek pitné vody. Dekorace v podobě nejrůznějších druhů ryb nebo s rybím vzorem mohou svou přítomností tento význam stále a zároveň nenásilně připomínat. Motivy a doplňky ve tvaru ryb dovedou být krásné, elegantní a do interiéru vnášet svěžest a letní pohodu po celý rok.

Dřevěnou dekoraci na dort pro vášnivého rybáře můžete ještě doplnit jmenovkou. 189 Kč, Dublez.cz

 

Kreativní doplňky

Dekorací s rybím vzorem existuje na trhu nepřeberné množství. Pokud ale sami rádi tvoříte, můžete si například podle vlastní šablony (ve formě ryby) namalovat na některou stěnu pruh z rybiček nebo jejich malá hejna, a to v několika odstínech modré či zelené barvy. V podobném duchu se dá ozdobit i látkové stínidlo lampy. Nalepte na jeho vnitřní stranu z měkčího kartonu tvar ryby, který se pak při rozsvícení jemně zobrazí. Lze si také vyrobit razítka a ozdobit textilní prostírání, stolní běhoun nebo ubrus. Zkrátka možností, jak do interiéru vnést mořskou atmosféru, je nespočet.

Snídaňová souprava s rybičkami obsahuje misku, talíř i šálek. Od 300 do 352 Kč, Dekoria-home

 

text Dita Fingerlandová foto archiv firem

Datum vydání: 31. 8. 2023

Edit: