Nové modely televizí

Televizní obrazovky se během posledních let proměnily z jednostranně zaměřených přístrojů v téměř multifunkční zařízení. Změny nastaly nejen na pohled – televizory výrazně zvětšily svou plochu a zeštíhlely, ale především se změnila jejich vnitřní výbava, která vám umožňuje používat je ke spoustě dalších činností než jen ke sledování oblíbených pořadů. A převratné změny nastaly také v oblasti poslechu hudby.

Co očekávat od nových modelů televizí?

Vysoké rozlišení 4K.
Vysoký dynamický rozsah – tzv. HDR (high dynamic range), což vám umožní sledovat ještě realističtější a přirozenější obraz podobnější tomu, co vidí vaše oči ve skutečném světě.

1_OTVIRAK_LS_6501-Hero_RGB_Philips_INZ

11_VIERA TX-DX800_Panasonic

Co dalšího televize zvládnou?

Nový standard vysílání, na který se bude přecházet v blízké budoucnosti (H.265/HEVC) a který předpokládá televizory připravené na příjem signálu nové generace DVB-T2 s kodekem H.265. Ten je pro český trh definován v tzv. D-Booku, což představuje oficiální souhrn základních technických parametrů, které by měly splňovat televizní přijímače a tunery DVB-T2 určené pro český trh. Přechod na tento nový standard digitálního vysílání je plánován na rok 2020 až 2021, přičemž od roku 2017 mají postupně začít vysílat nové přechodové sítě.
Fungování jako multimediální zařízení. V praxi to znamená, že televize lze připojit do domácí sítě, přehrávat obsah jejich externího hard disku, nahrávat nejrůznější pořady na hard disk (a to jak aktuálně vysílané, tak i ty, které poběží třeba v době, kdy nebudete doma).
Hybridní vysílání HbbTV (Stream.cz, ČT, TV Prima). Tzv. hybridní televizory propojují televizní vysílání s širokopásmovým internetem. HbbTV je vysíláno na všech kanálech ČT (včetně HD verzí), Česká televize je zahájila v květnu 2012.
Fungování jako videopůjčovna. Abyste mohli využívat funkci Video on Demand (VOD), stačí zaplatit měsíční předplatné a pak už si je vybíráte, jaký film či seriál si do televize přenesete přes internetové připojení.

2_KU6502U_001_Front_Black_OKAY_INZ

Pro filmy i hudbu

Nelíbí se vám zvuk vaší televize? Pak si pořiďte zvukový projektor Bluesound Pulse Soundbar s luxusním kovovým tělem. Snadno ho připojíte k televizi a budete si moci vychutnat oblíbené pořady a filmy s příjemným zvukem s hutnými basy. A nejen to. Bluesound Soundbar se připojí k vaší wifi a umí přehrávat internetová rádia, hudbu ze Spotify, Tidal a dalších hudebních služeb nebo USB pamětí. Přehrávání ovládáte pomocí aplikace v českém jazyce pro chytré telefony nebo tablety. K dostání je za cenu 29 990 Kč u prodejců hifi techniky nebo na www.ketos.cz. V ceně je i držák pro zavěšení Soundbaru na stěnu.
Nejen pro mladou generaci jsou pak určeny reprosoustavy Dynaudio Xeo 2 s celkovým výkonem 2 x 130 W. Elegantní vzhled v sobě ukrývá všechny přípojné body (Bluetooth, linkový vstup, optický vstup), snadno tak připojíte chytrý telefon, televizi nebo počítač. O hi-fi zvuk se v každé reprobedně stará středobasový a výškový reproduktor, ukotvený v masivní hliníkové ozvučnici. Obě reprosoustavy jsou mezi sebou propojeny bezdrátově, stačí tedy ke každé přivést napájení. Zakoupíte je u prodejců hifi techniky nebo na www.ketos.cz za 37 000 Kč.

Dynaudio Xeo 2 Mikkel Floorspeaker

Pro instalaci na stěnu

Abyste si mohli televizor zavěsit na stěnu, potřebujete kvalitní držák na televize s dostatečnou nosností. Při výběru konkrétního typu je nutné znát úhlopříčku vaší obrazovky.
V sortimentu tohoto příslušenství můžete vybírat mezi jednoramennými či dvouramennými modely pro pevné zavěšení televizní obrazovky (fixní držáky), nebo mezi modely umožňujícími horizontální natočení obrazovky, její naklápění či vysouvání směrem od stěny do prostoru místnosti. Na trhu jsou také k dostání speciální držáky pro zakřivené obrazovky, umožňující jejich pohodlnou instalaci na rovnou plochu.

Halloween Background

Když chcete být originální

Pro všechny, kdo si potrpí nejen na kvalitu, ale také na neotřelý design a zcela netradiční zpracovánní, jsou určeny nové přenosné reproduktory, jejichž design navrhl populární streetartový umělec JonOne. Podobně jako ostatní produkty řady Portable Speaker jsou i nové reproduktory vybaveny celou řadou zajímavých funkcí. Díky multi-Bluetooth párování je lze na dálku ovládat až dvěma typy různých zařízení, funkce Dual Play pak umožňuje využít dva reproduktory jako levý a pravý kanál pro stereo zvuk.
„Tato nová řada audio vybavení je určena všem, kdo vyhledávají designové a stylové produkty. Moderní umění a s ním spojená svoboda a vášeň by měly být součástí každého domova. Přesně to jsme chtěli vytvořit při spolupráci s talentovaným JonOne,“ vysvětluje Veronika Knollová z české pobočky LG.
Doporučená cena reproduktorů této limitované kolekce je 2499 Kč.

LG Portable Speaker art series_1

LG Portable Speaker art series_2
Odborná spolupráce: Ketos, Panasonic
Foto: archiv firem

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Datum vydání: 11. 1. 2017

Edit: