Nový dílenský vozík: Jak vybrat ten správný?

Dílenský provoz musí být maximálně efektivní. I když máte třeba jen malou dílnu u vás doma, určitě chcete, abyste jakékoli nářadí a nástroje měli po ruce. Přijít do provozu a překračovat rozházené kleště, šroubováky a mnohé jiné němé pomocníky je přinejmenším zbytečné. Situaci mohou řešit jak elegantní a praktické skříně s pořadači, tak především kvalitní dílenský vozík. Vybrat ten správný nemusí být vůbec jednoduché. Na trhu se nachází spousty nejrůznějších modelů vyznačujících se nejen nejrůznějšími bezpečnostními prvky, ale také funkčními součástmi a designem. Pojďme se tedy přesně podívat na to, podle čeho je vhodné montážní vozík zvolit a kde tak učinit.


Kvalita materiálu na prvním místě

V první řadě byste se měli zaměřit na to, z čeho se dílenské vozíky vyrábí. Na trhu jsou především modely z kovu. Na jiné materiály ostatně raději zapomeňte. Dřevo je poměrně bytelné a moc toho nevydrží. Jakákoli odolnost vůči ohni je u něj fakticky nulová. U kovových vozíků je nezbytné dát pozor na několik důležitých charakteristik. V první řadě se soustřeďte na bytelnost daného modelu. Kvalitní dílenský vozík na nářadí se nesmí jen tak převrhnout. Zároveň ale nemůže být nijak výrazně těžký. Manipulace s ním by byla v takovém případě značně složitá.

Bezpečnostní prvky v mnoha podobách

Nezbytná je pro jakékoli montážní vozíky přítomnost kvalitních koleček. Díky nim vozíky jezdí jistě a dokážou vyrovnávat i případné nerovnosti, jež mohou na podlahách mnohých dílen být. Pokud uvidíte na trhu dílenský, montážní nebo servis vozík bez brzd, pak se jeho nákupu raději vyhněte. Brzdový mechanismus zajistí urychlené zabrzdění vozíku kdykoli, kdy to budete potřebovat. Tím pádem získáte jistotu maximálně bezpečné manipulace s ním. Brzdy ale nemohou být jediným bezpečnostním mechanismem, myslet je zapotřebí i na pojistku proti nechtěnému vysunutí jednotlivých zásuvek. Právě to může způsobovat velmi nepříjemná řezná poranění. Dílenský vozík s nářadím by měl také disponovat mechanismem uzamykání, díky němuž se uzamknou veškeré zásuvky, čímž se taktéž zamezí jejich nechtěnému výsuvu. Navíc se do interiéru vozíku nedostane nikdo nepovolaný.

Nezbytnost efektivní manipulace

Určitě je také zapotřebí dbát na to, aby vozík s nářadím bylo možné jednoduchým způsobem převézt z jedné části dílny do druhé. Moderní montážní vozíky jsou vybavené jedním i více madly, za něž se pohodlně chytí a lze s nimi pohybovat dle libosti. Madla mohou být oplastovaná, což je pochopitelně z hlediska pohodlí manipulace optimální. Vždyť dílenský vozík s nářadím něco váží!

Precizní interiérové řešení

U vybaveného dílenského vozíku je nezbytné, aby si člověk vybral nářadí co možná nejrychleji. Předpokladem je tedy jeho efektivní členění. Nejčastěji bývá rozdělen na jednotlivé zásuvky, výborná je i přítomnost otevřených polic. Pokud jsou navíc jednotlivé šuplíky přesně konstruovány na založení kleští, šroubováků či klíčů, máte jistotu, že všechno najdete v případě potřeby takřka okamžitě.

Vzhledově musí zapadnout do dílny

V každém případě vyberte vozíky s nářadím, jež i barevně budou do dílny zapadat. Nejčastěji jsou k dispozici variace laděné do červena, modra nebo šedé barvy. Všechny zmiňované odstíny bývají kombinovány s černou.

Kde výhodně nakoupit?

Naším tipem pro nákup je eshop Mojedilna.cz. Právě tady mají jak prázdné, tak i kompletně vybavené vozíky s nářadím mnoha značek. K dispozici jsou tady také pojízdné skříně, nejrůznější nástavby na dílenský vozík a mnoho dalšího. Velmi oblíbený je třeba dílenský vozík Tona s různými nástroji, jejichž služeb v dílně určitě využijete.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 1. 4. 2019

Edit: