Obývák 21. tisíciletí je vzdušný a láká ke společnému trávení chvil

Zažitých zvyků se zbavuje těžko, nehledě na to, kolik lepších alternativ se v okolí nabízí. Platí to i v oblasti bytového designérství, proto mnoho českých domácností dosud trpí nešvary z 80. let. Děláte stejnou chybu i vy?


Obývací pokoj není kino

Pokud nejste Homer Simpson, pravděpodobně se svou rodinou denně nevysedáváte před nekonečnými seriály a sportovními zápasy na blikající obrazovce. Tak proč by měla centrum vašeho obývacího pokoje tvořit obří sedačka, umístěná přímo před stolkem s televizí? Dnešní obývací pokoje jsou koncipovány jako místa, kde se odehrává společenský život – ten skutečný, ne pouze na obrazovce. Elegantní sedací souprava přirozeně stále může tvořit dominantu místnosti, musí však být umístěna tak, aby spolu lidé mohli komunikovat, například okolo krbu. Oblíbené jsou rozměrné rohové sedačky, z nichž budete mít rozhled přes celý pokoj, doplněné o sladěná křesla a taburety.

Obývací pokoj není muzeum

Rozměrná stěna po celé délce místnostosti, která sahala až ke stropu a nabízela řadu prosklených vitrín na vystavení památečních sklenic a více či méně vkusných dekorací, to byl obývací pokoj našeho dětství. Dnes je zvykem volit spíš decentní obývací stěny z několika variabilních dílů, doplněné nejrůznějšími poličkami. Vzdáte-li se shromažďování drobností, jako jsou sbírky skleněných zvířátek, celkovému vzhledu místnosti to jen prospěje. Úložné prostory můžete vybudovat například ve vestavěných skříních na chodbě.

Obývací pokoj není kobka

S novou koncepcí obýváku souvisí také způsob trávení volného času. Je proto důležité, aby byl funkční a poskytl dostatek prostoru na procházení, hraní her, povídání si, servírování občerstvení… Vybírejte proto vzdušný nábytek a nepřehánějte to s jeho počtem – vždyť by pak vaše designové kousky stejně nevynikly. Zajímavým prostorovým řešením je v současnosti velmi populární propojení obýváku a kuchyně v jeden velký celek, což ještě zjednoduší socializaci. Vkusně zařízená, nepřeplácaná místnost bude také působit reprezentativním dojmem.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 30. 3. 2018

Edit: