Otisky přírody doma

Je to dobrá zpráva! Ještě jsme se úplně neodcizili naší planetě. Čím víc po ní jezdíme auty, tím víc se snažíme dostat ji do bytu. Inspirace rostlinami, plody, květy a vším, co flora a fauna skýtá, nepomíjí, a i když se mění generace designérů, téma zůstává.

Opisování tvarů 
z přírody je v podstatě základem inspirace veškeré tvorby, ať už se jedná o křivky, linie či vzory, ať jde o stůl tvaru listu či je na textilu květinový vzor. Mění se postupy a techniky, přesné kopie střídají fantazijní vzory, které už rostliny jen připomínají, nebo se objeví naznačené v geometrických tvarech Důležité je, že je stále vyhledáváme, znamená to, že nezapomínáme, odkud jsme, a to je pro rovnováhu důležité.

8

7

Nábytek Rodwood od Livingdivani

6

Pohovka Pulvino, design Jiří Pelcl a David Crla, český výrobce Vespera

5

Lísteček, Leaves table, Draenert

4

3

Nábytek značky Moroso, design Sebastian Herkner

2

1

Denní postel značky Versace

Jde o harmonii barev, 
která je v přírodě zcela samozřejmá. Ta zbytečně nehýří, i když nám bude podzim tvrdit za chvíli opak. Ten výbuch barev je nutný před následující šedí a skoro by se chtělo věřit, že je to tak zařízeno kvůli nám, lidem. Kdo dokáže doma vytvořit podobnou barevnou harmonii, jakou nabízí příroda, určitě bude žít velmi vyrovnaně a spokojeně. Není to zase tak těžké, zvolte barvy pláže, písku, kamene, bílou i šedou, takový je přece základ naší země, pak opatrně vyberte něco z barev lesa, nebo louky, případně právě z hýřivého podzimu či z něžného jara. To už je jenom na vás.

9

10

11

12

13

14

15

Pod značkou Margaret najdete květ jako lampu či puf. Rudá Fiore se zavře do ostrůvku. Výrobce Futura, pořídíte u Punto Design.

Datum vydání: 10. 8. 2015

Edit: