Pět otázek pro… Lenku Malískou

4

Porcelán karlovarské designérky potěší oko a pohladí na duši. Hrnečky, mističky, vázy i další porcelánové a skleněné produkty, díky jednoduchým tvarům a především originálním autorským potiskům osvěží stůl v každém interiéru. Pod značkou Studio Malíská navrhuje v limitovaných sériích také drobné bytové dekorace či atypické módní šperky.

Jak jste prožila závěr loňského roku po pracovní stránce?
V naprostém pracovním shonu, tak jako každý rok před Vánoci. Připravuji zboží na prodejní akce a chystám novinky na příští rok. Moc se také těším na focení nové kolekce šperků, které mě čeká v nejbližších dnech.

1   2

V čem je váš přístup k designu jedinečný?
Mám ráda svěží, někdy lehce úsměvné nápady. Vždy se snažím pracovat tak, aby výsledný produkt byl řemeslně dobře zpracován, měl nesporné výtvarné kvality a bylo v něm i něco navíc. Něco, co dobře znají i mí zákazníci. Tím se myslím odlišuji.

Který projekt vám přinesl největší radost?
Tak těch bylo hned několik. Budeme-li mluvit o porcelánu, pak to bylo mezinárodní sympozium v německém Triptisu. Velice mě těšil přístup zaměstnanců i vedení porcelánky. Veliká otevřenost vůči novým nápadům, nekonečná vstřícnost a snaha pomoci s realizací. S takovým přístupem jsem se u nás ještě nesetkala. Měla jsem tedy čas, klid a výborné podmínky pro tvoření nových věcí. Také mě velmi těší spolupráce s Dyzajn Marketem, která mě stále posunuje dále.

5

JEDNÍM SLOVEM:
nejoblíbenější
DĚTSKÁ HRAČKA – Zuzanka – opice
PÍSNIČKA, HUDEBNÍ INTERPRET – Your Heart is As Black As Night, Beth Hart, Joe Bonamassa
FILM – Los Abrazos rotos
KNIHA, SPISOVATEL – Hruška Dóttir, Jana Šrámková
MÍSTO NA ZEMI – doma
DESIGNÉR – Ladislav Sutnar
ARTEFAKT – Nighthawks, Edward Hopper
BARVA – všechny
NÁPOJ – víno
MIMOPROFESNÍ ČINNOST – cestování

3

6

Jak si představujete pěkné bydlení?
Jako klidné a pohodlné místo pro život s dostatkem místa, světla a tepla.

Pokud byste si mohla splnit tři umělecká přání, která by to byla?
Dostatek času pro mou největší vášeň, malování. No a pak bych přála nejen sobě, ale všem ostatním kolegům silnou, dobře zajištěnou střední třídu obyvatelstva. Tak, aby vzniklo ekonomicky příznivé prostředí pro spoustu nápadů, které v České republice bezesporu jsou, jen se velmi často nemohou prosadit.

7

 

8

Datum vydání: 10. 4. 2015

Edit: