Pohovka, sedačka, gauč

Určitě už se se smetáčkem v ruce chystáte vymést po zimě pavouky, vyklepat koberce a nahnat do bytu čerstvý jarní vzduch. Kdyby přesto nic z toho nepomohlo a jaro stále nepřicházelo, můžete si pomoci jinak…

Pohovka, sedačka, gaučík nebo sedací souprava bývají v interiéru oblíbeným kouskem, který nelze jen tak přehlédnout. A když už má tento solitér tak významnou funkci, nebyla by škoda z něho neudělat přímo střed pozornosti? Letošní jarní trendy tomu totiž navíc přímo nahrávají.

2

Stohovatelné sedáky Shaggy, materiál filcového typu, potah snímatelný. Velký Shaggy. Design B

1

Potahová látka z country kolekce Four Seasons s květinovým vzorem v anglickém stylu. Jab Anstoetz, nabízí OPTIMAL INTERIER DESIGN.

8

Simon v bílé kůži Emotion Bianco… Jednoduché sofa nebo prostorná sedací souprava s taburetem, nohy z broušeného nerezu. Výrobce Calia-Italia, prodává HANÁK NÁBYTEK.

9

Sedací souprava Metropolitan v červené kůži Evolution Rosso nabízí variabilní uspořádání – od jednoduchého sofa až po rohovou sestavu s polohovatelnými hlavovými opěrkami a sedáky s možností elektrického ovládání. Výrobce Calia-Italia, prodává HANÁK NÁBYTEK.

10

Kolekce potahových látek Resort se inspirovala mořem, korály a podmořským světem. Všechny látky lze šetrně prát nebo si je pořídit s protišpinivou úpravou. Vyrábí Wellmann, nabízí OPTIMAL INTERIER DESIGN.

11

Rozkládací sedačka Papillon – designová, funkční, variabilní. Obě zádové podpěrky jsou polohovatelné až do rozložení na postel, možnost výběru snímatelné potahové látky nebo kůže. Rozměry 190/200 x 89/105 x 41/100 cm, postel 95 x 195 cm. Vyrábí Bonaldo, nabízí PUNTO DESIGN.

Starosti hoďte za hlavu

Celý tento rok je podle názoru designérů nábytkářských firem ve znamení přírodních materiálů a veselých barev. Zřejmě se všichni nějak potřebujeme dostat z ponuré nálady neustále přetřásané a plížící se hospodářské krize. Sedačky by se tedy na nejbližších pár let měly stát příjemným středobodem interiéru, který vás potěší už jen pouhým pohledem, a rádi se do nich schoulíte. Materiály a potahové látky jsou kvalitní a příjemné na dotyk, technické zpracování dokonalé, design jednoduchý a přitom hravý a zábavný. Moderní sedací souprava by měla minimálně zatěžovat prostor interiéru, sebevětší kousek by se měl tento rok vznášet jako pírko…

3

Foto: HOMESTYLE

4

Sedačka v pampeliškové barvě je z kolekce Melt – jednotlivé sedací elementy, područky a zádové opěrky lze libovolně skládat do elegantních kompozic, hrát si s barvami a materiály. Výplň z polyuretanu, potah snímatelný, provedení v látce a kůži. Cena od 73 537 Kč. Vyrábí Bonaldo, nabízí PUNTO DESIGN.

5

Trojmístná pohovka Senso myslí i na domácí mazlíčky. Ti na pohovku samozřejmě nesmějí, ale prostor pod odkládacím stolkem vedle pohovky může sloužit třeba jako psí pelíšek. Rozměry 264 x 90 x 78 cm. Design Marek Poddaný, nabízí POLSTRIN.

6

7

Buď tak, anebo takhle… Stavebnicový systém sedaček Madison nabízí mnoho variant sestavení, materiálů (látka nebo kůže), polštářů, druhů područek a doplňků. Orientační cena základní pohovky (délka 205 cm) 30 999 Kč. Vyrábí Hülsta, nabízí HOME STYLE.

Opravdové barvy

Zapomeňte na pastelové odstíny, letos si můžete barev opravdu užít. Bílá je stále na scéně, doplňují ji například syté a svěží odstíny fialové, modré a korálově červené, s nimi se decentně míchají zemitá šedá, béžová a různé druhy hnědé. Všechny kombinace barev by měly být příjemně vyvážené, delikátní, působit optimisticky a vyzařovat energii. Pokud narazíte například na zelenou barvu v pastelově světlé, bude určitě sloužit jako podklad pro jasné barvy výšivek nebo potisků v podobě květů, listů či vzorů.

12

Kdo by odolal… Starý známý Klippan tentokrát v puntíkovaném provedení – dvoumístná pohovka. IKEA

13

Pohovka Moara je prý první sofa navržené tak, aby bylo krásné ze všech stran – osobitý tvar, nízký hluboký sed a precizní detaily. Rozměry 210 x 93 x 73 cm. Design Jan Čtvrtník, nabízí POLSTRIN.

14

Pohovka Sequel (312 x 243 cm). Na výběr máte ze široké škály kategorií a barevností kůže. NATUZZI

15

Nízká sedací souprava Systemi umožňuje variabilní využití. Skládá se z dvanácti modulových prvků, z nichž lze vytvořit sestavu podle potřeb uživatele, má snímatelný potah (polyuretanová tkanina v kombinaci s tkanou potahovou látkou). Cena podle druhu potahu. Design Martin Frank, vyrábí a nabízí mminterier.

16

Pohovka Osaka (279 x 231 cm) v koženém provedení, na výběr máte z více barev. NATUZZI

Minimální tvary

Design sedaček má jasný cíl – pohodlnost a krásu. Tvary jsou velmi zjednodušené, až minimalistické, ale do detailu promyšlené, linie pohovek ergonomické a opticky odlehčené, často bez postranních opěrek. Zmenšuje se také hloubka sedáku – jejich rozměry se výrobci snaží přizpůsobit více lidskému tělu, aby sezení bylo co nejpohodlnější. Zároveň se pokoušejí přijít na to, jak zařídit, aby sedáky i po letech používání byly stále jako nové. Mimochodem, až půjdete do obchodu, informujte se právě zejména na výplň sedáků a polštářů a pohodlné sezení si určitě vyzkoušejte. A nepodceňte ani možnost snadné údržby potahového materiálu (snímatelnost a pratelnost), případně se zeptejte na protišpinivou úpravu.

Více informací se nachází v březnovém vydání z roku 2012, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php
Foto: archiv firem

Datum vydání: 15. 3. 2017

Edit: