Pořízení zahradního domku: 5 věcí, jež byste měli promyslet předem

Zahradní domek patří mezi poměrně nenáročné stavby, jež zcela jistě oceníte i na vaší zahradě. Vyznačují se různými tvary, velikostmi, účely využití a samozřejmě i kvalitou provedení. Pokud aktuálně uvažujete o pořízení některého z nich, jste na správné adrese. V následujících řádcích se dočtete celkem 5 velmi důležitých aspektů, jež byste měli brát v potaz před tím, než se začnete vyhledáváním konkrétního typu zabývat.


1. Využití zahradního domku

Tento aspekt je zřejmě nejdůležitější. Zahradní domky lze totiž využívat různě. My se na některé základní alternativy podíváme. Jde tedy především o následující typy.

Klasický domek na nářadí

Tato varianta zahradního domku je většinou menší a disponuje přímo konkrétními oddíly pro motyky, rýče a jiné nástroje. Optimální je i koutek pro zahradní techniku a malé police určené pro kompaktní uložení ručního nářadí.

Krytý zahradní altán

Rádi byste na zahradě trávili více času a nemáte ji třeba přímo u domku? Pak se vyplatí vsadit na větší zahradní altán s okny, který může sloužit jako zahradní chatka. Bez problémů lze volit i kombinaci, kde bude u altánu oddíl pro uskladnění zahradního náčiní.

Přístřešek pro auto

I váš vůz si zaslouží, aby na něj v létě neustále nesvítilo sluníčko a v zimě nebyl dlouhodobě pod vrstvou sněhu. Jednoduchý dřevěný přístřešek na auto celou situaci bez problémů vyřeší a vám odpadnou starosti typu škrábaní zmrzlých oken.

Dřevník

Dobře větrané a proschlé štípané dříví skvěle hoří. Nenechávejte je proto venku a pořiďte specifický dřevník.

Zahradní domek pro děti

Je samozřejmě menší a jeho součástí bývají prolézačky, skluzavky a ostatní herní komponenty.


2. Svépomocí, nebo na míru zhotovený model

V dobách minulých byla fakticky brána v potaz pouze prvně jmenovaná varianta. V současnosti je tomu jinak, jelikož spíše ušetříte čas nákupem již prefabrikovaného modelu. Budete mít jistotu kompatibility veškerých komponentů a rychlosti seskládání celého kompletu. Třeba na domky-delta.cz je k dispozici takřka nepřeberné množství různých modelů.

3. Kvalita materiálů

Ano, tady zapomeňte na tenkostěnné plechy, jež se rozletí při sebemenším poryvu větru. Mnohem lepší jsou domky z masivního smrkového dřeva, jež je ohoblováno a ošetřeno proti plísním a škůdcům.


4. Tolik diskutovaná bezpečnost

Rozhodně se vyplatí sledovat také certifikace, jimiž je zahradní domek označen. Dřevo musí být precizně ohoblováno a spojovací prvky ve vysoké kvalitě. U dětských domků se soustřeďte i na atesty spojené s užíváním menších staveb dětmi.

5. Cena zahradního domku

Známé rčení hovoří o tom, že peníze jsou až na prvním místě. Ceny základních malých modelů většinou startují na cca 10 000 korunách, přičemž u velkých altánů a chatek se lze dostat až na 60 či 70 000 korun. V každém případě příliš nešetřete, zahradní domek musí být kvalitní a vydržet několik desítek let, což bezesporu platí o modelech společnosti DELTA Svratka s. r. o. Ta aktuálně u mnohých dokonce nabízí dopravu a montáž zdarma.

 

Komerční prezentace

Edit: