Proč domácnosti přechází k topení peletami?

V současné době existuje nepřeberné množství zdrojů vytápění. Důležitým ukazatelem, který je nutno při výběru zvážit, jsou prvotní pořizovací náklady, doba jejich návratnosti a náklady spojené s jejich provozem a užíváním. Trendem zůstávají automatické kotle na biomasu, která je snadno dostupným a ekologickým palivem. Ta ve spojení s vhodným zdrojem vytápění respektuje požadavky zákazníka na kvalitní, pohodlné a úsporné vytápění.

Prodej peletových kotlů zaznamenal za posledních 12 let  meziroční narůst o více než 10%. V současné chvíli topí peletami bezmála 30. tisíc domácností (zdroj Klastr Česká peleta).

Kotle Biopel společnosti OPOP spol. s r.o. se řadí k velmi populárním automatickým kotlům na pelety v Česku. Této obliby docílily díky svým konstrukčním vychytávkám, softwarovému vybavení a  poměru ceny versus kvality.

Modifikovaná řada kotlů Biopel Premium poskytuje svým uživatelů ještě vyšší komfort ve vytápění a zjednodušuje systém nastavení a ovládání kotle řídící jednotkou.
Řídící jednotka V9 je opatřena dotykovým displejem umožňující nastavení a změny všech parametrů prostřednictvím internetu, komunikaci s jednotkou solárních kolektorů, řízení vytápění na základě venkovní teploty a je vybavena mnoha dalšími pokročilými funkcemi.

Vysokého stupně komfortu je u kotlů Biopel Premium dosaženo prostřednictvím automatického zapalování, kdy uživatel nezapaluje kotel ručně a má rovněž možnost zapínat kotel prostřednictvím pokojového termostatu či internetu.
Díky plynulé modulaci výkonu je kotel schopen provozu ve výkonovém rozsahu od 3kW až do 100%. Plynulou modulací výkonu se tak minimalizuje spotřeba paliva , kotel topí vždy jen na takový výkon, který je potřebný k dosažení požadované teploty ve vytápěném prostoru. Šetří tedy spotřebu pelet a náklady spojené s provozem kotle.

Automatické kotle lze dovybavit širokou škálou příslušenství prodlužující interval mezi obsluhou a údržbou kotle jako např. :

1. Kompresor pro čištění hořáku i výměníku kotle prostřednictvím stlačeného vzduchu, který výrazně prodlužuje dobu mezi čištěním kotle i hořáku.
2. Automatické odpopelnění samostatně přesunuje popel ze spalovací komory kotle do popelníku automatického odpopelnění, díky čemuž lze ušetřit čas strávený vynášením popela.
3. Pokojový termostat RT10 umožňuje pohodlné ovládání kotle a nastavení teploty. Tento lze nově ovládat prostřednictvím mobilního telefonu.

Sestava kotle Biopel Premium skládající se z kotle, hořáku a násypky je ve verzi PLUS dodávána s výše uvedeným příslušenstvím, které je již namontované k sestavě kotle.

Kotle splňují požadavky 5. emisní třídy dle EN 303-5 a současně i parametry Ekodesignu. Kotle jsou zařazeny v dotačním programu kotlíkových dotací a lze na ně čerpat dotaci až do výše 127 500 Kč.

Zveme Vás na naši expozici na výstavě Aqua-therm, která se uskuteční v období 27. 2. – 2. 3. 2018 na výstavišti Letňany v Praze. Naše výrobky budou prezentovány v hale 3, stánku 317. Těšíme se na Vás.

Více informací naleznete na:
www.opop.cz

Komerční prezentace

Uložit

Datum vydání: 26. 3. 2018

Edit: