Při výběru oken už nejde jen o funkčnost

Okna už nejsou pouhou výplní stavebních otvorů, která plní řadu technických funkcí. S neustále se zvyšujícími požadavky na design ostatních komponentů, které nás obklopují, rostou také požadavky na stylový vzhled okenních rámů a výplní.

Aktuální nabídka stavebních výplní je široká – ať už jde o použité materiály nebo barevná provedení. „Díky technice kašírování plastových oken barevnou fólií mají zákazníci na výběr z řady odstínů. Je nemožné nenajít barvu, která bude dokonale ladit s architektonickým záměrem. Lze také kombinovat na jedné sestavě dvě různé barvy. Můžete tak mít jinou barvu oken v interiéru a jinou zvenčí budovy,“ vysvětluje obchodní ředitel společnosti PKS okna, Miroslav Bukáček. Barevné fólie se vyznačují dlouhodobou barevnou stálostí, snadnou péčí a odolností vůči teplotním výkyvům i UV záření. „Pokud se při montáži nebo nešetrném umývání povrch oken poničí, lze takový šrám snadno zamaskovat pomocí korekčního fixu,“ dodává Miroslav Bukáček.

Kromě plastových oken je možné zvolit v potřebných barevných odstínech také okna dřevěná. Ta se hodí při rekonstrukci starších objektů, kdy podtrhují jejich přirozenou krásu a pomáhají zachovat původní autentický ráz. Pokud i na starších objektech preferujete okna plastová, existuje řešení. „Plastová okna se vyrábějí i v různých dekorech. Není proto problém nechat si vyrobit plastová okna s jemnou kresbou dřeva,“ uzavírá Miroslav Bukáček.

Vhodnou alternativou mohou být rovněž okna hliníková, která nabízí zajímavá barevná provedení dle vzorníku RAL. Zkrátka: ať už si vyberete plast, dřevo nebo hliník, nikdy nemusíte slevit z požadavků na dokonalý design a stylové barvy.

A malá rada závěrem: když kupujete nová okna, mějte promyšlený barevný odstín budoucí vnitřní výmalby i venkovní fasády. Pokud se barvy na fasádě a v interiéru liší, sáhněte po neutrálním odstínu, který bude působit harmonicky. Nejste-li si s výběrem vhodného barevného provedení jistí, obraťte se na zkušené profesionály z PKS okna. www.pksokna.cz

Reference PKS okna a.s.

Reference PKS okna a.s.

Reference PKS okna a.s.

Reference PKS okna a.s.

O společnosti PKS okna

Společnost PKS okna a. s., se sídlem ve Žďáru nad Sázavou, působí na českém trhu od samého počátku 90. let a v současné době se řadí mezi největší výrobce v ČR. Sídlo společnosti je v centru Českomoravské vysočiny ve Žďáře nad Sázavou, kde také v moderních halách a s pomocí moderních technologií probíhá samotná výroba oken – plastových, dřevěných i hliníkových.

Komerční prezentace

Uložit

Datum vydání: 20. 3. 2019

Edit: