Provoňte si svůj domov. Máme pro vás skvělé tipy

Hledáte způsob, jak rozvoní váš domov a vytvořit v něm tak příjemnou atmosféru? Možná jste to nevěděli, ale vůně mají velký vliv nejen na vaši náladu, ale dokáží ovlivňovat i zdravotní stav člověka. Poradíme vám, které vůně jsou vhodné do jednotlivých místností a jak si je v nich udržíte.

Osvěžovače do bytu

Vůni víte vytvořit ve vaší domácnosti více způsoby. Vsadit přitom můžete nejen na ty chemické, ale i přírodní prostředky. Trh je nabitý desítkami skvělých produktů, mezi kterými si určitě vyberete. Je si opravdu z čeho vybírat. Dnešní osvěžovače vzduchu nabízejí kromě kvalitní vůně nabízejí i příjemný vzhled, které dodají vaší domácnosti šmrnc a nahradí tak i funkci stylové dekorace. Která vůně je vhodná do obývacího pokoje, ložnice či toalety? To vše vám poradíme v následujících řádcích.

• Obývák

Příjemnou atmosféru v bytě vytváří i obyčejné větrání, které snižuje přítomnost škodlivin, které se nacházejí ve vzduchu a také vzniku plísní. Při samotném výběru dbejte na to, že přehnaná kombinace vůní může být někdy velmi nepříjemná, a proto je vybírejte opravdu velmi opatrně. Velmi citlivým lidem to dokonce může způsobovat i další nepříjemnosti v podobě bolesti hlavy či dokonce migrény. Nejideálnějším řešením se proto zdají být zejména přírodní vůně do bytu, které jsou pro náš organismus přirozené a navíc mu i prospívají.

Náš tip: V případě, že chcete při nákupu skvělé vůně do domácnosti ušetřit, neváhejte využít mnohé slevy, které vám kupónový web Vasekupony.cz nabízí. Bonami sleva nebo Elnino slevy přece vždy potěší.

Při hledání vhodné vůně do obývacího pokoje proto ideální vsaďte na jemné květinové vůně. Při vybírání přihlížejte i na velikost v prostoru, v níž osvěžovač bude působit. Zatímco v menších prostorách siahajte po tlumených vůních jako levandule, vlčí mák či bavlník, při těch větších můžete být o něco odvážnější a vybrat si také o něco silnější a pronikavější vůni jako například cedr či něco kořeněné. Pokud je obývák zároveň i vaší pracovnou nebo místem, kde se učíte, neváhejte sáhnout i po o něco sviežejších vůních, které vám dodají energii. Máme na mysli například vůni citronové trávy, zeleného čaje nebo pomeranče.

 

• Ložnice

Při výběru vhodné vůně do ložnice určitě velmi neexperimentujte. Nejvhodnější je právě vůně levandule, která vás uklidní a díky ní si užijete ničím nerušený spánek.

 

• Koupelna a toaleta

Chcete provonět menší prostory jako koupelnu či toaletu, nejlépe vám poslouží právě gelové osvěžovače, mimořádně populární jsou například vůně do WC s vůní moře, bylinek, jehličí nebo také eukaliptu.

 

• Vůně do skříně

Známe to asi všichni, pokud nám oblečení postojí trošku déle ve skříni, příjemná vůně pracího prostředku ču aviváže je nenávratně fuč. Už naše babičky v minulosti vkládali do skříní mýdlo, dnes je však situace jiná a provonět šatstvo ve skříni můžete i díky osvěžovačem textilií. Ty nejenže vaše oblečení pěkně provoní, ochrání vás před moly nebo jinými škůdci.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 27. 3. 2020

Edit: