Retro byt v Mnichově

obývací pokoj ve stylu mid century

Obývací pokoj je vybavený modulární rohovou pohovkou Lennon s manšestrovým čalouněním od Westwing.cz.

Scenárista a režisér David Helmut společně s herečkou Lenou Meckel zrekonstruovali bungalov z 50. let na moderní retro bydlení. Vítejte v Mnichově!

Mladý manželský pár Lena Meckel a David Helmut se zhlédl v retro stylu a v tomto duchu si zařídil bungalov, ke kterému patří malá zahrádka. Nejedná se o klasický bungalov ležící v jediném podlaží na stejné výškové úrovni, ale o stavbu s půlpatrem, v níž se nachází jedna z pracoven a také ložnice, kterou nás majitelé z pochopitelného důvodu zachování soukromí neprovedli. Lena je mnichovská rodačka, známá z řady filmů, seriálů a inscenací, David režíruje nejraději krátké filmy pod hlavičkou své společnosti, ale pracuje též velmi aktivně pro různé zábavné televizní pořady.

Oba milují retro

Manželé mají rádi doby minulé a ve svém interiéru se navracejí zejména do 50. let minulého století. Zařizovali tak v duchu retrofuturistického směru Mid Century. Nábytek a doplňky vybírali u firmy Westwing, která mimo jiné takové zařizovací předměty nabízí. Jde například o pohovku s povrchem z manšestru s širokým proužkem, manšestrovou čalouněnou postel, konzolové jídelní židle nebo mramorové bytové doplňky.

Obrovská výzva

Dům prošel zásadní rekonstrukcí. Dvojice kompletně vyměnila kuchyni a dopřála každému z páru samostatnou pracovnu. Aby manželé zachovali retro šarm bungalovu, nechali obložit dřevem protilehlé stěny v obývacím pokoji propojeném s kuchyní. Místnost tím navíc vypadá opticky delší. Zdá se, že výzvu komplexní proměny splnili na výbornou.

Kuchyně kombinuje dřevo, zelené keramické retro obklady a kamennou desku

Kuchyně kombinuje dřevo, zelené keramické retro obklady a kamennou desku. Osvětlují ji střešní světlíky.

domácí pracovna

Pracovna herečky Leny je také prostorná, nahrává tu svoje podcasty.

David Helmut a Lena Meckel

Nejdůležitější v bytě je pro nás kuchyně, která nic nepředstírá. Zvolili jsme proto místo horních skříněk otevřené police. Dále pohodlné sezení v jídelně, i když jíme někdy u konferenčního stolku v obýváku a sedíme při tom na zemi nebo na pohovce. Zařizovali jsme v duchu retrofuturistického směru Mid Century, který vznikl v Americe, když se po druhé světové válce přesunula velká masa lidí z Evropy za oceán. Designéři a architekti přivezli nové moderní nápady a spojili je s některými prvky z německé školy Bauhaus. Bydlení v bungalovu se zahrádkou nám trochu připomíná kempování v obytňáku. Cítíme se tu zkrátka bezvadně!

Text: Vanda Jesenská
Foto: Westwing

Datum vydání: 27. 6. 2024

Edit: