ŠARMANTNÍ A PŘÍVĚTIVÉ

Sálavý panel Ecosun GS k pevné instalaci na stěnu si můžete nechat potisknout vlastním motivem. Kvalitní tisk keramickou barvou přímo na vnitřní povrch skleněné desky je chráněn před mechanickým poškozením. Cena od 7 570 Kč. www.fenixgroup.cz

Jak docílit toho, aby vytápění bylo příjemné, zdravé a estetické? Pojďte se podívat!

Elektrické sálavé vytápění pro obytný interiér na sebe dokáže brát velmi rozmanité podoby: Pokud je zavěšeno na stěně, může vedle své hlavní – topné – funkce plnit ještě funkci obrazu či zrcadla, případně může zdobit i jako deska z přírodního mramoru nebo designový prvek z barevného skla. Ovšem není to jediný způsob, jak vnitřní prostory vytápět zdravě a zároveň esteticky. Elegantní je totiž také řešení bez viditelných otopných těles, které nabízejí elektrické topné kabely, rohože či tenké fólie zabudované do podlahy, stěn nebo stropu.

Ultratenké topné fólie – Bezúdržbové infratopení pro podlahy či stěny představují elektrické topné fólie Heat Decor G s grafitovou topnou matricí a unikátní tloušťkou 0,338 mm. Na snímku fólie šířky 25 a 50 cm, lze koupit i v šířce 100 cm. Záruka 10 let. Cena od 240 Kč/bm. Heat Home.

 

 

INFRAČERVENÉ SÁLÁNÍ

Základní vlastností infračerveného tepelného záření je, že vydává sálavé teplo, které prohřívá interiér rovnoměrně a příjemně jako slunce. Proto je vytápění infračerveným zářením nejen kom fortní, pro člověka příjemné a zdravé (nevzniká výrazný rozdíl teplot mezi podlahou a stropem, vzduch se nevíří ani nepřepaluje), ale zpravidla také ekonomické a ekologické. Rozhodně to platí pro sálavé infrapanely a velkoplošné systémy podlahového, stěnového nebo stropního vytápění. Podlahové topení pracuje s nižší povrchovou teplotou (je nejekonomičtější), má však nižší podíl sálavé složky. Nejvyšší komfort zajistí stěnový systém, ale jeho dodatečná realizace znamená v bytě citelný zásah.

Skleněné sálavé panely Ecosun GS můžete umístit také na strop. Elegantní design bezrámových panelů, cena od 4 032 Kč. www.fenixgroup.cz

 

CO JE INFRAPANEL?

Infrapanel je takové elektrické přímotopné zařízení, které ohřívá nejdřív předměty, stěny a osoby v prostoru, takže pocit tepelné pohody se dostaví podstatně dříve než u klasického elektrického přímotopu. Díky tomu nemáte důvod místnost přetápět a topíte úsporně. Aby se topidlo smělo nazývat infratopením, musí sálavé teplo produ kovat nadpoloviční většinou svého výkonu. Infrapanel dokáže přeměnit elektrickou energii na teplo skoro bezeztrát (přeměna probíhá přímo tam, kde vytápíte, takže topný výkon je téměř shodný s příkonem). Snadno, přesně a přímo se reguluje, čímž opět snižuje spotřebu energie. Navíc umožňuje využívat tzv. nízký tarif i pro ostatní spotřebiče v domácnosti, což je další lákavý bonus pro vaši peněženku.

Díky odrazu v zrcadlové čelní desce sálavého panelu se může stát designovým prvkem sám interiér domu. Topné těleso je vybaveno elektronickým termostatem s možností centrální regulace teploty. Lze instalovat i do koupelny. Sefen.

 

DESIGN, KTERÝ LÉČÍ

Pokud stále váháte, podívejte se, jak to infračerveným sálavým topidlům v interiéru sluší! K tomu vám důvěrně prozradíme, že infračervené paprsky mají také léčivou moc. Úspěšně se používají k léčbě svalového systému (bolesti kříže a zad, artritida či revmatismus). Kromě toho posilují imunitu a pomáhají rovněž při nachlazení a chřipce. A třeba budou účinné i proti koronaviru…

Pro instalaci elektrického podlahového topení pod dlažbu, vinyl či korek vybírejte z topných rohoží a kabelů Ecofloor. Cena od 280 Kč/m 2 . www.fenixgroup.cz

 

V ČEM JSOU INFRAPANELY LEPŠÍ NEŽ RADIÁTORY?

  • Prohřívají vzduch rovnoměrně: Rozdíl mezi teplotou u podlahy a u stropu činí maximálně 2 °C, zatímco v případě radiátorů je to 5 až 10 °C. Lidské tělo se při vytápění radiátory musí potýkat s chladem u země a horkem v oblasti hlavy, takže je náchylnější k onemocnění. A k tomu protopíte víc!
  • Nevíří prach: Cirkulace vzduchu od radiátorů víří prach v místnosti, což škodí alergikům či astmatikům. Od infrapanelů se vzduch ohřívá rovnoměrně a necirkuluje (prach v místnosti sice zůstává, ale nevíří se).
  • Udržují zdivo suché: Radiátory ohřívají vzduch, který je pak teplejší než zdi. Na stěnách se kvůli tomu sráží vlhkost, což je živná půda pro plísně, houby a bakterie. Sálavé panely ohřívají zdi a předměty, které tak zůstávají suché. Tím se přirozeně zlepšuje tepelná izolace stěn.

Design pro labužníky nabízejí koupelnové infrapanely Wellina z jemně strukturovaného skla. Patentovaná technologie rakouské firmy Redwell, certifikát kvality. USby.

 


Topné rohože se hodí jak pro systémy hlavního vytápění, tak i pro lokální komfortní ohřev podlahy. Ideální jsou do konstrukcí z betonu realizovaných mokrým procesem.


U vytápění sálavými panely je sálavou složkou tepla ohříván povrch těles v místnosti, který dále předává teplo okolnímu vzduchu. Oproti vytápění konvektory je spotřeba energie až o 30 % nižší.


 

Datum vydání: 8. 12. 2020

Edit: