Sezení, jež každý ocení

 

3     4

Charles a Ray Eamesovi psali moderní historii nábytku. Každý kus je dnes ikonou, po které sahají tvůrci vytříbených interiérů. Manželé opakovaně dokázali přepracovat svoje návrhy a vytvořit řadu formálních a funkčních variant. Aktualizovanou kolekci, z níž jsme vybrali sezení, připravila Vitra.

2   1

Také plastová židle z roku 1951 patří k notoricky známým vzorů pro nábytek 20. století. V současnosti se její organicky tvarovaná skořepina kombinuje s různými základnami, může být i čalouněná, také barevná škála je mnohem širší. Ve stejném roce vznikla i Wire Chair DKR a DKW, která odráží intenzivní zájem Ray a Charlese o design OnePiece. Její technický vzhled je právě v módě, skořepina z pochromovaného drátu nabízí až neuvěřitelné úžasné pohodlí.

5

6

Lounge Chair s podnožkou z roku 1956 je snad nejznámější prací Eamesových. Kultovní tvar ze tří tvarovaných skořepin z růžového dřeva, koženým čalouněním a litým hliníkovým podstavcem je snadno zapamatovatelný. Později se jí dostalo elegantního černého provedení.

 

 

Datum vydání: 4. 4. 2015

Edit: