Snídani sněz sám...

Samozřejmě, můžete si namazat chleba a uvařit čaj. Anebo si snídani vymazlit trochu víc – opéci si toust, připravit fresh džus a výbornou kávu. S dobrou a vydatnou snídaní budete na povinnosti každého dne mnohem lépe připraveni a z domu vykročíte s dobrou náladou.

IDEÁLNÍ SNÍDANĚ?

  • Měla by být bohatá na sacharidy i bílkoviny.
  • Měla by tvořit asi 20 % denního energetického příjmu.
  • Odborníci doporučují snídani věnovat velkou pozornost, protože tělo bylo po celou noc v útlumu, a aby začalo správně fungovat, potřebuje doplnit energii v podobě kvalitního a vyváženého jídla.

BOJÍTE SE SNÍDAT?

Pokud si říkáte, že snídani vynecháte, abyste neztloustli, chyba! Čím dříve se ráno najíte, tím rychleji probudíte metabolismus a ten může začít spalovat uložené tuky. Pokud vaším prvním jídlem bude až oběd, spalování začne až kolem poledne.

PRO DOBROU NÁLADU

Je dokázáno, že ten, kdo pravidelně a v klidu snídá, propadá přes den mnohem méně depresím a splínům, má celkově lepší náladu.

Malý nebo velký přístroj pro domácího smoothie?

Radí Lenka Majková, produktová manažerka společnosti Tefal

„Záleží na tom, pro kolik lidí budete smoothie ráno připravovat. Objemnější vysokorychlostní mixéry připraví dokonale jemné smoothie pro více lidí naráz, menší stolní mixér zase poslouží k rychlé „akci“ a nápoj si většinou můžete rovnou odnést v mixovací lahvi s sebou. Pro náročnější spotřebitele doporučuji chytré smoothie mixéry, které fungují na bázi vakuové technologie – zachová se tak mnohem více živin a vitaminů, barevnost i intenzivnější chuť zpracovávané zeleniny a ovoce.“

 

Text: Mirka Vernerová
Foto: archiv firem

Uložit

Datum vydání: 9. 8. 2019

Edit: