Správný ranní start

Ten správný start do nového dne vám zajistí pohodová snídaně, proto ji rozhodně nevynechávejte a dopřejte si ji hezky v klidu a s dostatkem času. Dobroty, které máte rádi, voňavý šálek kávy nebo čaje s medem, smoothie plné vitaminů i minerálů, to vše k příjemnému rannímu probuzení určitě patří. Aby vám příprava zabrala co nejméně času a vy jste o to déle mohli posedět nad prostřenou tabulí, pořiďte si do kuchyně několik pomocníků, se kterými vám půjde příprava snídaně rychle od ruky a zabere jen několik málo minut.

Specialisté na ranní menu

  • O bleskovou přípravu ranních nápojů se postarají varná konvice, domácí pressovač nebo překapávač i stolní mixér s praktickým odnímatelným nástavcem na smoothie, který poslouží zároveň jako cestovní lahev. Pokud z nějakého důvodu nestíháte vypít svou ranní dávku vitaminů v klidu u stolu, můžete si vzít smoothie s sebou do práce.
  • Potrpíte si na křupavé tousty, bohatě plněné sendviče, nebo extra tenké palačinky či vafle? Žádný problém. S přípravou vám pomůže toustovač a také topinkovač s vyměnitelnými pečicími plochami. Podle toho, zda se chystáte zapékat bagetu, sendvič, nebo si upéct několik voňavých placiček z palačinkového těsta, použijete konkrétní druh pečicí plochy. Většina výrobců myslí už také na to, abyste neměli příliš práce ani s následným úklidem po skončení snídaně – odnímatelné pečicí plochy lze bez obav umýt v myčce.

Porcelánový džbán Vintage Indigo, 1100 ml, 799 Kč, hrnek Floral Spot, 400 ml, 249 Kč, talíř Vintage Indigo, ø 27 cm, 299 Kč, miska Floral, ø 15 cm, 339 Kč, skleněná lahev na mléko Vintage Indigo, 450 ml, 139 Kč, www.bonami.cz

Kolekce Eden – keramický šálek na čaj s podšálkem, objem 200 ml, 485 a 289 Kč, www.pentik.cz

Pro teplé mléko s bohatou pěnou

Potřebujete ohřát mléko na přípravu kakaa, capuccina či cafe latté? Drobný domácí pomocník, který na kuchyňské lince rozhodně nezabere příliš prostoru, dokáže mléko nejen ohřát na požadovanou teplotu, ale vytvoří i hustou mléčnou pěnu. Pokud se chytáte na cesty, můžete si tento oblíbený přístroj přibalit do tašky s sebou – jeho malá hmotnost i rozměry vám to bez problémů umožní. Více na www.nespresso.com.

Aeroccino White, Red a Black, 1860 Kč

Plechové dózy Coffee/Sugar, 17 x 11 cm, 349 Kč, značka Kitchen Craft, www.bonami.cz

Keramická kolekce Emile Henry, dóza na máslo, 999 Kč, talíř s průměrem 21 cm, 355 Kč, talíř s průměrem 28 cm, 445 Kč, www.vasekuchyne.cz

Text: Naděžda Vondrášková
Foto: archiv firem

Více informací se nachází v lednovém vydání z roku 2018, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu na www.floowie.com/cs/zobrazeni/pekne-bydleni-1-2018 nebo www.nasobchod.cz/index.php?oid=3973.

Uložit

Uložit

Uložit

Datum vydání: 30. 1. 2018

Edit: