Nábytek, který občas provokuje

1

Pokoj Zanotta uměřeně shrnuje modernu, klasiku i retro. Pod ním je nábytek značek ex.t, Formitalia, Comforty. Lampa Amy – delightfull provokuje tím, že svítí druhým koncem.

 

Ráj spotřebitele, peklo redakcí. Tím, že je současný vzhled nábytku do široka rozkročený a tvarově i materiálově v podstatě neomezený, je nesnadné ukázat čtenáři, jak by asi tak měl vypadat současný interiér.

A co to je, ten současný interiér? Hladké pohovky či robustní stoly, kovové křivky či strohé sklo, pokroucené nohy či rovná tyč? Inu, všechno se může. A ze všeho nejvíc se to pěkně kombinuje, proplétá a lehce chaoticky spojuje. Lehce je důležité. Protože ve skutečnosti panuje v uspořádání vnitřní řád, který vám nakonec netrhá oko ani duši. Na staré skříňce supermoderní lampa, k elegantní kůži šílená fialová, a dohromady? Pěkné. Šťastný je spotřebitel. Může být v interiéru rozmarný i minimalistický, vsadit na avantgardu i na klasiku. Má to jen háček. Staré, klasické a velmi renomované značky vám klidně naservírují odpočívadlo z vybledlého plyše o nestejné výšce, zatímco mladý designér vyrobí solidní pohovku, kterou by snesla i vaše prababička. A pak se v tom vyznejte.

2

 

3

4

5

6

 

8

Kávový stolek Pallafite. Comforty je mladá polská značka, pro niž tvoří řada nadějných designérů.

 

9

Altreforme rozhodně patří mezi značky, které konvence nijak nesvazují. Zrcadlo a stolek jsou ze série inspirované symbolem proti atomovým zbraním.

 

 

10

 

11

Porcelán se sklem není tady mezi obýváky náhodou. Je ukázkou, jak jde dnes vývoj. Moderní sklo bylo děláno přesně na míru ke starému porcelánu, on designéry inspiroval. Staré a nové patří k sobě, doplňují se. A tak nějak to bude i se současným pojetím interiéru jako takového.

 

12

Vzdušná křesla Busnelli Design Philippe Nigro pro Comforty La Serenissima,

 

13

Design Philippe Nigro pro Comforty

 

14

La Serenissima, Poltrona

 

 

Datum vydání: 14. 5. 2015

Edit: