On spí, on sní si v květech o ní

Poezie ví všechno. A my zase ze zkušenosti můžeme směle tvrdit, že textil je velmi mocný. Stačí vyměnit barvy a vzor, a jste rázem v úplně jiné ložnici. Podle nálady a životní fáze tak můžete měnit svůj postoj romantický za ten praktický, mondénní, luxusní a zpět. Jen do toho.

Venkovská romantika je věčná a jen stěží porazitelná. Nepatří k ní jen drobná kvítka, ale i kanafas, a nemusí být jen česká, ale může připomínat třeba americký kovbojský ranč a nezbytné džíny. Textil by samozřejmě měl ladit i s postelí a celkovým interiérem, zvlášť u romantiky je třeba dát si velký pozor. Svědčí jí kovová postel či masivní dřevo a také bílý lak.

4

Polštář švédské značky Mimou, 1290 Kč, NATY NATY

3

Praktická kapsa na všechno, co potřebujete mít v posteli, džínový vzhled, výrazné knoflíky u zapínání, prostě originální povlečení jako inspirace pro vás z Maison & Objet.

2

Různé typy proužků obsahuje kolekce Basic, 100% bavlna, SCANQUILT

Inspiraci pro vzory povlečení sbírají návrháři doslova po celém světě. Může vám proto klidně vzorem připomenout některou vaši cestu do exotické země či staré dopisy, které se psaly rukou a krasopisem. Neměl by scházet pléd.

5

Nestárnoucí kombinace modro-bílých proužků, OPTIMAL INTERIER DESIGN

6

Další zástupce bavlněné řady Basic. SCANQUILT

7

Motýlková výšivka od FLOU

Letošní Heimtextil skutečně nadiktoval hodně výrazné barvy, ale postel se může obléknout i neutrálně, zdobí se pak často výšivkou či krajkovou vsadkou. I to je vlastně romantika, ale tato se dobře snáší s jinak moderní ložnicí, změkčuje ji.

8

Kolekce textilu, tapet a doplňků Mimou najdete v showroomu NATY NATY.

9

Vzory a barvy IKEA

10

Akvarelové motivy české značky VEBA

Tady jsme chtěli názorně ukázat, co dokáže textil udělat s jedním stejným podkrovím: Může být totálně romantické, nebo se posunout víc do moderního světa. BEDDINGHOUSE, Nizozemsko

11 12

 

Uložit

Datum vydání: 11. 12. 2015

Edit: