Stvořené pro kuchyň

To jednoznačně platí o keramických obkladech a dlažbě. Bez nadsázky lze konstatovat, že pro použití v náročných podmínkách kuchyně nemají konkurenci.

VÝHODA ZA VÝHODOU

  • Keramické obklady a dlažby mají množství praktických výhod:
  • Jsou stálé, odolné proti opotřebení, zašpinění, vlhkosti i proti chemikáliím, které byste případně chtěli použít na úklid.
  • Údržba je však nanejvýš nenáročná, speciálních prostředků ani pomůcek není třeba. Jsou také nehořlavé a mají vysokou nosnost.
  • Výhodou je pak v běžném sortimentu a při dobré kvalitě příznivá cena.
  • Nevýhodou je pouze chladný povrch, který lze však vyřešit podlahovým topením (dlažba je pro to ideální), a náchylnost k poškození při pádu těžkého předmětu.

FORMÁTY A DEKORY

Keramika má dnes výhodu i v tom, že se stírá rozdíl mezi obklady a dlažbou a stejný prvek lze obvykle použít jak na stěnu, tak na podlahu, což umožňuje rozmanité hrátky v rámci jednoho prostoru. Pokud jde o dekory a formáty, možné je všechno. Kombinujte malé a velké, lesklé a matné, nebojte se šestihranů nebo hravějších vzorů, které právě v kuchyni slaví velký comeback. Báječně si rozumí s jednoduchými, jednobarevnými kuchyňskými linkami.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 7. 6. 2019

Edit: