Teplo jako solitér

Na plápolající oheň se dobře kouká, je fascinující. Stejně dechberoucí ale může být i samotný krb, a to i ve chvíli, kdy se v něm zrovna netopí.

CO JE DŮLEŽITÉ

Kromě designu se při výběru krbu, krbové vložky či kamen rozhodujte podle toho, zda bude primárním zdrojem tepla nebo bude sloužit jen k přitápění, jak velký prostor bude vytápět, kam ho chcete umístit a jaký typ paliva budete používat.

ROMOTOP: Designový akumulační krb Romotop CARA C 02 s výsuvnými dvířky, která jsou opatřená pojezdem Silent lift zajišťujícím lehký chod a dokonalou přesnost vedení. Dvojité odstínění zadního pláště umožňuje postavit krb přímo na stěnu. Výška 164,8 cm, šířka 92,4 cm, hloubka 57,7 cm. 94 000 Kč

Závěsné krby

Výraznými zástupci designových „hřejivých“ perliček jsou závěsné krby, které se vždy stanou nepřehlédnutelnou dominantou místnosti, a to i bez hořícího ohně. Závěsné modely mohou dokonale zdobit i menší místnosti, krby volně zavěšené v prostoru pak skvěle vyniknou ve skutečně rozlehlých místnostech. Většinu modelů určených k zavěšení na strop lze obvykle i otáčet kolem osy – výsledný dojem je vskutku dokonalý.

Dufa: Automatická kamna na pelety se zásobníkem Ravelli INFINITI plus 9 C. Vytápěný prostor 220 m3. Účinnost 90 %. Inteligentní systém spalování RDS, inteligentní čištění hořáku, dálkové ovládání. Barvy: bílá, bronzo, černá. Rozměr 120 x 53,3 x 53,3 cm.

POZVĚTE SI ODBORNÍKA

Přítomnost krbu je ideální zohlednit už v projektu stavby domu, není to však podmínka. Na výběru i instalaci by se ale měl rozhodně podílet odborník bez ohledu na to, v jaké fázi stavby či rekonstrukce se pro krb rozhodnete.

KRBY KAMNA TURYNA: Štíhlý, dokonalý v každém detailu a jednoduše elegantní, to je krb SLIMFOCUS od francouzské značky Focus.

3 TIPY JAK VYČISTIT SKLO

 1. VODA SE SAPONÁTEM
  Houbičkou (jemnou stranou)
  naneste na znečištěné sklo, po
  chvilce setřete a vyleštěte suchou
  textilií.
 2. VODA S OCTEM
  Postupujte jako u vody se
  saponátem. Skla se dotýkejte
  stranou houbičky, která nemá abrazivní
  vlastnosti.
 3. SPECIÁLNÍ ČISTIČ
  Na krbová skla lze pořídit
  speciální čistič, který snadno
  odstraní saze či mastnotu. Přípravek
  používejte podle návodu.

Apollo: Peletovou vložku Apollo lze řídit týdenním programem, a to každý den zvlášť. Jde o plnohodnotný automatický kotel, který je nádhernou součástí interiéru a zároveň plní funkci ohřevu celého domu. Dálkové ovládání i možnost ovládání mobilním telefonem. 90 907 Kč

PRO KAŽDÝ STYL

Pokud nejste vyznavači moderního stylu, máte na výběr mnoho jiných možností. Váš krb či kamna mohou mít jednoduchý design, který na sebe nestrhává pozornost, nebo se můžete posunout v čase zpět a pojmout je jako odkaz na dobu našich předků, kteří spali za pecí. Originální řešení představuje možnost pořídit krbovou vložku a obestavět ji, například cihelnými pásky, lícovými cihlami, kamenem – přírodním i umělým, kachlovým obkladem nebo kovem.

TOPSYS PRAHA: Závěsný uzavřený krb CALISTA 917 v antracitové barvě. Materiál kov, výrobce J. C. BORDELET, prodej a stavba TOPSYS Praha spol. s r. o. Od 253 tisíc Kč

KRB bez komínu?

Ne každý, kdo by se rád kochal pohledem na živé plameny, má možnost instalovat
ve své domácnosti krb. Je to zejména případ bytů, kde je instalace klasického krbu buď
velmi náročná, nebo zcela nemožná. Dnes už ale existuje určité řešení i pro tyto případy.
Nabízejí se krby, ve kterých se topí elektřinou nebo biolihem, nepotřebují tedy komín.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Uložit

Datum vydání: 1. 2. 2019

Edit: