Trapézový plech ‒ modernost v tradičním stylu

Trapézový plech je krytinou, která je charakteristická především pro hospodářské budovy a velkoplošné objekty s halovou konstrukcí. Zároveň je možné tento materiál s úspěchem použít i jako konečnou úpravu střech obytných budov.

Trapézový plech je estetická konečná úprava pro minimalistický, harmonický vzhled. Tento materiál se ideálně doplňuje se stylem moderních obytných domů.

Kde je možné použít trapézový plech?

Trapézové plechy jsou lehkým druhem krytiny s ostrým, geometrickým tvarem profilace. Doposud byl tento materiál rozšířený v sektoru hospodářské a průmyslové výstavby. Trapézový plech byl a je velmi často používaný jako opláštění stěn a střech budov zemědělského charakteru, a také halových objektů určených na průmyslové, skladové a obchodní prostory.

V poslední době jsou trapézové plechy stále častěji vybírané investory a projektanty jako krytiny na obytné budovy. Krytina tohoto typu mimořádně zajímavě vypadá na domech udržovaných ve stylu moderní stodoly. Použití trapézového plechu na sedlové střeše velmi dobře zvýrazňuje geometrickou formu domu, a současně netlumí těleso objektu. Použití tohoto druhu krytiny na sedlové střeše urychluje práce spojené s provedením zamýšlené konečné úpravy.

Trapézový plech ‒ jednoduchý, ale na úrovni

Jak již bylo zmíněno, trapézové plechy mohou být používané jako opláštění stěni jako střešní krytina. Materiál tohoto typu je nejčastěji připevňovaný k ocelové podkonstrukci. V závislosti na druhu plechu může plnit pouze funkci dokončovací a dělící nebo být krytinou konstrukčního charakteru. V druhém případě se obklad vykazuje lepšími pevnostními parametry. Jestliže hledáte krycí nebo konstrukční trapézové plechy vysoké kvality, zkontrolujte nabídku Balex Metal. V našem sortimentu najdete trapézové plechy nejvyšší kvality, které se vyznačují odolností vůči působení provozních faktorů, v tom i nepříznivých povětrnostních podmínek, dešťových nebo sněhových srážek. Trapézové plechy Balex Metal jsou také zárukou trvanlivosti bez obav z koroze materiálu. A co víc, tyto plechy mají technologicky pokročilý povlak předcházející kondenzaci vody na spodní straně krytiny. Konstrukce krycích a konstrukčních materiálů zajišťuje akustické pohodlí v interiérech užitkových prostorů. Oba druhy trapézových plechů jsou také odolné vůči působení bakteriálního prostředí. Trapézový plech je spojení jednoduchosti s nadčasovým vizuálním efektem.

Datum vydání: 8. 4. 2022

Edit: