U stylistky v Lisabonu

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky. Zveme vás na návštěvu s Westwing.

foto Westwing

V obýváku pohodlně…

„Obývací pokoj je místem, kde lidé tráví nejvíce času, zvou sem své přátele, proto je důležité dobře rozmístit sedací nábytek, aby působil harmonicky a zároveň byl plně funkční,“ uvažuje Mafalda. V oblibě má nejen bílé křesílko Elodie od Westwing.

Záliba v detailech

Pohovce s dřevěným konferenčním stolkem s tulipány a červeným odkládacím stolkem sluší ikonická lampa Harvey značky Guzzini. Je vyrobená z kovu a plastu a zastupuje v bytě design 70. let minulého století.

Otevřený prostor

Byt je volně průchozí z obývacího pokoje do kuchyně, dveře tu záměrně absentují, aby v jednočlenné domácnosti zbytečně nepřekážely. Interiér sjednocuje podlaha z dřevěných palubek.

 


Sedací nábytek Togo – zde zelený – se stal bestsellerem.


 

Legendární pohovka

Sedací soupravu Togo (solitér z lepených kusů pěny) navrhl designér Michel Ducaroy pro francouzskou značku Ligne Roset v roce 1973. Z nábytku Togo, kterému tehdy překvapivě chyběly rám i nohy, se stal bestseller.

Hra s polštáři

Mafalda dekoruje byt polštářky nejrůznějších tvarů a barev. Z látek jsou jejími oblíbenými druhy len, samet a bavlna.

Originální kuchyně

Stěnu kuchyně zdobí ručně malované kachlíky, které jsou pro Portugalsko typické. Obě trouby vyzývají k využití moderním způsobem, tj. ve výšce pasu. Bílé kuchyňské skříňky elegantně doplňují prostor.

Pozvánka k jídlu

V jídelně je sladěn retro nábytek s minimalistickými a moderními prvky. „Nezaměřuji se pouze na jeden styl, snažím se ve svém bytě zkombinovat různorodé věci tak, aby výsledek lahodil oku.“

 


Mafalda má ráda atmosféru 60. a 70. let 20. století.


 

Kouzlo ložnice

Podle Mafaldy musí být ložnice především útulná a pohodlná. K posteli s čelem z vídeňské pleteniny zvolila lavici ze stejného materiálu a umístila ji prakticky k nohám spáče.

Otevřený prostor

Obývací pokoj je volně propojený s jídelnou, která navazuje na kuchyni umístěnou za barovým pultem. Francouzské okno vede na balkon. Je patrné, že majitelka miluje dřevo.

Úložné prostory

Prádelník v kombinaci s knihovničkou poskytuje plochu pro vystavení dekorativních předmětů.

U postele

Noční stolek v petrolejově modré barvě vybrala u italské značky Kartell. A jelikož si ráda pohrává s polštářky, několik jich použila i sem, do ložnice.

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je…

Až když si Mafalda zařídila ložnici nábytkem, teprve pak přidala velké originální zrcadlo, které ležérně opřela o stěnu.

Barevné akcenty

V koupelně je vytvářejí lampa a kobereček. Kromě žluté a růžové preferuje majitelka hlavně zelenou, kaštanovou, modrou a bílou. Inspiraci k zařizování sbírá na cestách, specializovaných výstavách, v časopisech i na internetu.

Šatna módní influencerky

Když se někdo zabývá módou, odrazí se to na velikosti jeho šatny. „Můj módní styl je stejný jako ten interiérový. Je radostný, plný barev a dobré energie,“ prozrazuje Mafalda. A jak by se sama charakterizovala? Jako optimistická mladá žena, která má ráda obyčejné radosti života a různé typy lidí. V tom všem nachází inspiraci.

Přírodní prvky v domě

„Miluji dům plný květin a rostlin, předávají mi dobrou energii a klid. Při životě v rušném městě, jako je Lisabon, není vždy snadné najít rovnováhu, proto také často vařím a poslouchám hudbu. Je to pro mě ta nejlepší kombinace, jak se dostat pryč z hektické rutiny,“ uzavírá stylistka.

 


Mafalda Patrício
módní stylistka a influencerka

„Vždy jsem chtěla být interiérovou designérkou, ale začala jsem studovat architekturu a po dvou letech z ní zběhla. Pak vstoupil do mého života Instagram a pohltila mě móda, která je mou druhou vášní. Přestože je Portugalsko malé, můžete tu najít mnoho osobností a stylů, což je skvělý zdroj inspirace. Pokud bych měla vyzdvihnout jednu specifickou věc, bylo by to umění ručně malovaných dlaždic. Lze je nalézt po celé zemi, používají se různými způsoby, v mnoha barvách a vzorech. Designových prvků typických pro naši zemi je mnoho, od keramiky Bordallo Pinheiro až po tapisérie Arraiolos.“


 

 

text Vanda Jesenská

foto Westwing

Datum vydání: 9. 7. 2022

Edit: