Uvažovali jste někdy, jaký vliv má světlo na naše zdraví? Poměrně zásadní!

Všimli jste si, jak se vám za prvních slunečních dní hned zlepší nálada? A jak vám naopak na podzim a v zimě klesá? Výskyt sezonních depresí je vždy nejvyšší právě na podzim a v zimě, kdy se zkracují dny a sluníčka se nám naopak nedostává.


Vliv světla, a to zdaleka nejenom toho slunečního, je zkrátka neoddiskutovatelný. Ne nadarmo je na něm postavený samostatný lékařský obor fototerapie, jenž je založen na samotné léčbě světlem. Ta přitom zdaleka nevyužívá jen světla ze sluníčka.

Světlo a zdraví

Zdravotními benefity disponuje i moderní osvětlení umělé. Za to vděčíme invenci a vynalézavé mysli věhlasného Thomase Alvy Edisona, díky kterému v roce 1879 světlo světa spatřila žárovka, již známe dnes. V ten okamžik se zároveň začíná psát pestrá historie žárovky jako takové, která přeci jen po ohni a petrolejových lampách znamenala revoluci v pravém slova smyslu.

O fungování světla

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vůbec funguje světlo? Učili jste se to na hodinách fyziky, ale pojďme si tyto znalosti trošku oprášit. Z fyzikálního pohledu světle je viditelnou část elektromagnetického záření. Člověk okem tedy vnímá jednotlivé vlnové délky, jejichž rozsah je ale u každého individuální.

Umělé, nebo přirozené?

Světlo jako takové rozdělujeme na umělé a přirozené. Lidskému oku nejvíce vyhovuje světlo přirozené, ale současní přední vývojáři se snaží, aby se i světlo umělé tomu přirozenému když ne přímo vyrovnalo, tak alespoň co nejvíce přiblížilo. Těmito vlastnostmi disponuje například unikátní LED žárovka Scene Switch značky Phillips.

Technologie eye comfort

Jedinečná technologie šetrná k lidskému zraku (eye comfort) umožňuje snadný přechod z jasného osvětlení na přirozené denní světlo, ale i teplou záři. Tato žárovka zkrátka umožňuje regulaci dle potřeb jejího uživatele, což je ve své podstatě unikátní vynález, který uživateli maximálně šetří zrak. A toho je na místě si náležitě vážit a patřičně o něj pečovat. Mimo jiné výběrem kvalitního osvětlení.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 1. 5. 2019

Edit: