Už nechcete mýt nádobí? Poradíme, jak vybrat novou myčku

Mytí nádobí rozhodně není zábavnou a oblíbenou činností. Naštěstí se povedlo vymyslet myčku nádobí, která tohle vyřeší za nás a do dokonalé čistoty umyje všechno, co potřebujete. V článku poradíme s co možná nejlepším umístěním v kuchyni a doporučíme, podle čeho se orientovat v pestré nabídce.


Pohodlné mytí nádobí

Každý, kdo si pořídí myčku, už se nechce vracet k otravnému ručnímu mytí nádobí. Ale to, že si nechceme máčet ruce a stát u dřezu plného špinavých talířů, není jediným důvodem, proč je myčka dobrou volbou. Při mytí více kusů nádobí se totiž spotřebuje méně vody v porovnání s běžným ručním mytím. Moderní spotřebiče mají navíc způsoby, jak spotřebu vody ještě snížit a zároveň nespotřebovat ani příliš elektrické energie. Ve výsledku se tedy používání myčky vyplatí po stránce časové, ekonomické a navíc i ekologické.

Chytré zakomponování do kuchyně

V každé dobře vybavené kuchyni se neobejdeme bez několika spotřebičů. Pro moderní řešení a v případě, kdy se hodí ušetřit co nejvíce místa, bývá nejlepší variantou vestavěná myčka. Perfektně totiž zapadne k ostatnímu zařízení a šetříte cenným prostorem, který je možné využít pro větší skříňky a podobně. Vestavěné skříně a spotřebiče jsou hitem poslední doby a při pohledu na každou takto provedenou kuchyň se není čemu divit.
Ušetřete si volný prostor i starosti

S vestavěnou myčkou se každé mytí nádobí promění pouze v otázku vložení a následného vyndání talířů, příborů, hrnců a podobně. Investice do nového spotřebiče se tak poměrně rychle vrátí a dále bude přinášet pouze samé výhody. To, na kterém místě v kuchyni se bude nacházet, záleží na vašich konkrétních představ a přání. Strategickým místem je okolí dřezu, kam vložíme špinavé nádobí a odkud ho pak můžeme pohodlně naskládat do myčky bez toho, abychom pokapali či pošpinili podlahu. Plán na myčku je dobré zakomponovat již do základního projektu nové kuchyně.

Vsaďte na ověřenou značku

Výběr konkrétního modelu myčky je otázkou sledování různých parametrů. Zajímejte se o velikost myčky. Páru postačí menší myčka, ale rodina s několika dětmi klidně využije i větší typ. Nabídku různých variant nabízí například značka AEG s dlouholetou tradicí na trhu. Je dobré prostudovat si i další parametry, jako průměrnou spotřebu vody, nabídku mycích programů, spotřebu elektrické energie a podobně. Díky vyhledávání na internetu jednoduše srovnáte i více druhů myček a lépe si vyberete tu skutečně nejlepší. Důležitým kritériem samozřejmě bývá i cena, kdy je dobré prohlédnout si, jestli zrovna neběží slevová akce na vámi vybraný model. S touto strategií můžete ušetřit několik stovek až tisíc korun za nákup praktické myčky nádobí.

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 2. 3. 2019

Edit: