Velikonoční dekorace

Jednoduché velikonoční dekorace si můžete vyrobit spolu s dětmi.

foto Koralky CZ

Scandi zajíc

foto Koralky CZ

 

foto Koralky CZ

 

foto Koralky CZ

 

Vystřihněte si z papíru obrys zajíčka a překreslete ho na filc. Poté tvar vystřihněte a pomocí tavné pistole nalepte napnutý na dřevěný kruh. Po celém obvodu kruhu nalepte tavnou pistolí dřevěné polokoule (opatrně s množstvím lepidla, aby při přitisknutí nevyteklo). Na závěr přilepte jednu polokouli zajíčkovi jako ocásek. Teď už jen stačí provléknout kruhem provázek na zavěšení a máte hotovou závěsnou dekoraci, kterou můžete použít na zeď, dveře či do okna.


 

foto Koralky CZ

Věnec s bambulkami a vajíčky

foto Koralky CZ

 

foto Koralky CZ

 

foto Koralky CZ

 

Polovinu dřevěného kruhu polepte pomocí tavné pistole pastelovými dekoračními bambulkami. Vystřihněte si z papíru šablonu na tvar vajíček a rozmyslete si, kolik jich chcete malých a kolik velkých. Podle toho si pak překreslete tvary na filc. Každé vajíčko potřebuje 1 díl silného bílého a 1 díl slabšího barevného filcu. Oba díly filcu k sobě slepte univerzálním lepidlem. Hotová vajíčka nejprve rozmístěte po kruhu, abyste viděli efekt, kterého chcete docílit. Poté je na dřevěný základ přilepte pomocí tavné pistole. Ke kruhu připevněte kousek provázku nebo makramé příze na zavěšení.


 

foto Koralky CZ

Vajíčka na klacíku

foto Koralky CZ

 

foto Koralky CZ

 

foto Koralky CZ

 

Podle šablony si vystřihněte nejprve tvar vajíček a obkreslete ho na bílý silný filc, poté tvar vystřihněte. Z papírové šablony vystřihněte vzor, obkreslete ho na vzorovaný barevný filc a také vystřihněte. Části k sobě slepte univerzálním lepidlem. Připravte si očištěný a obroušený klacek nebo dřevěnou tyčku a rozvrhněte si, jak daleko od ní by měla vajíčka viset. Podle toho si uřízněte délku jednotlivých provázků nebo makramé příze. Provázek přilepte na zadní stranu vajíček lepidlem. Vajíčka navlečte na tyčku a poté k ní přivažte cca 60 cm dlouhý provázek, na který se dekorace zavěsí.


foto Koralky CZ

Zajíček na květináči

foto Koralky CZ

 

foto Koralky CZ

 

foto Koralky CZ

 

Z papíru si vystřihněte obrys zajíčka a tuto šablonu obkreslete na bílý filc. Tvar poté vystřihněte, stejný tvar si připravte i z růžového filcu. Ze šablony si následně vystřihněte menší tvary – vnitřek oušek, vlásky, tváře a nos a obkreslete je na barevné filcy. Na barevný filc naneste tenkou vrstvu lepidla a pečlivě ho přitiskněte na bílý tvar zajíčka (tím vytvoříte zajíčkova záda). Teď už jen na přední (bílou) stranu nalepte kolečka jako vlásky a tváře a trojúhelník coby čumáček. Doplňte nalepovací očička a pomocí tavné pistole zajíčka přilepte na vázu nebo květináč.

 

 

text a foto Koralky CZ

Datum vydání: 14. 4. 2022

Edit: