Venkovní dlažba: Nebojte se oživit exteriér

Okolí každého objektu by se mělo vyznačovat neotřelým vzhledem a maximální funkčností. Je jasné, že když jde člověk do domu po trávníku nebo hliněném či kamenitém odkladu, něco není v pořádku. Základem každého exteriéru je zkrátka moderní elegantně řešená dlažba. Doby, kdy jsme se mohli všude setkat se stejným dlážděním, jsou naštěstí pryč a slavným kočičím hlavám již odzvonilo. Najdeme je dnes prakticky pouze v historických částech měst. Jaké možnosti volby správné dlažby se dnes nabízejí a u které firmy nakupovat?

Klasická zámková dlažba

Že ji najdete všude i na veřejných prostranstvích? Ano, protože je nejlevnější a vypadá neutrálně. Tedy alespoň v případě, že zvolíte klasickou nebarvenou verzi. Doma si můžete s celou plochou dokonale pohrát. Volit je možné jak nejrůznější tvary, tak i barvy dlaždic. Pokud si navíc poskládáte vkusné obrazce, bude celek vypadat naprosto neotřele, a to i při využití tradičních jednoduchých levných kusů dlažby.

Plošná dlažba

Právě ona se hodí do míst s větší plochou. Bez problémů může být součástí veřejných prostranství anebo slouží jako podklad pod zahradní posezení či pergolu. Z hlediska pokládání je tato venkovní dlažba optimální, jelikož se s ní pracuje rychle a pohodlně. Velkou výhodou je i menší množství spár, v nichž bohužel tradičně rostou mech a traviny. Vzhledově stoprocentně zaujme, a to kupříkladu v moderních obdélníkových tvarech.

Specifické dláždění

Vybírat lze i neotřelé druhy dlažby. Jako příklad mohou sloužit variace vyznačující se přírodní imitací kamene. Na první pohled je povrch nerozeznatelný. Hodně oblíbená je také zatravňovací dlažba. Ta se klade do míst, kam chcete vjet vozem, ale nehodláte řešit standardní vjezd, jenž vyžaduje jako podkladovou vrstvu beton. A kde vybírat nejrůznější druhy dlažby? U společnosti Presbeton je jich spousta.

Komerční prezentace

Datum vydání: 20. 11. 2017

Edit: