Vitríny nejen na vystavení vašich modelů a porcelánu

Mnoho lidí si vitríny spojuje pouze s firemním prostředím. Je pravda, že společnosti v nich vystavují své produkty, na úřadech obvykle najdete informační vitríny sloužící k vyvěšení oznámení. Užijete je ovšem i doma. Třeba na výstavu sbírky vašich modelů.

Stihla vás sběratelská vášeň, nebo máte prostě jen slabost pro porcelán? Svou sbírku porcelánových slonů, vzácných minerálů, mušlí či modelů letadel pravděpodobně chcete mít stále na očích. Zároveň by bylo fajn, aby se na ně neprášilo. A právě v takovém případě je vhodné pořízení prosklené vitríny.

Zorientujte se v typech vitrín

V praxi se setkáte s mnoha typy prosklených vitrín. Velmi často uvidíte tzv. informační vitríny, které si můžete představit jako uzavřenou nástěnku. Slouží k vyvěšování důležitých dokumentů a oznámení, přičemž ty se připevňují buď ke korkové či magnetické nástěnce. Takové řešení není pro vystavení předmětů vhodné. Vy tedy budete hledat spíš reklamní produktové vitríny.

Jaké parametry byste měli sledovat?

V první řadě se starejte o velikost. Vitrína se vám musí vejít do určeného prostoru a také potřebujete dostatek místa pro vaše exponáty. Vejdou se do polic na výšku? A unesou je police? Obvykle bývá u vitrín uváděná nosnost, tak ji dobře prostudujte. Některé reklamní vitríny mívají otevírání uzamykatelné. Máte-li doma malé děti, možná by to byla vhodná cesta, jak jim zabránit vitrínu otevírat. V tomto případě je také dobré sáhnout po bezpečnostním skle. Ačkoliv vám název nejspíš evokuje, že je určené proti zlodějům, je především zabezpečeno proti vysypání. Odolává nárazům a úderům, neporaní vás.

Poohlédněte se po vitrínách se zabudovaným osvětlením, vypadá to velmi efektně. Osvětlíte vystavěné předměty a zároveň získáte další zdroj světla v místnosti. Večer bude pěkné, když necháte svítit pouze vitrínu.

Komerční prezentace

Datum vydání: 3. 2. 2018

Edit: