Málo místa v předsíni vyřeší sedací botník

Bydlíte v bytě s malou předsíní, nebo jste tuto místnost zanedbali při navrhování nového domu? Velká chodba je rozhodně výhodou, jelikož se sem pak bez problémů vejdou velký botník, věšáky na aktuálně nošené bundy i kabáty, skříně na oblečení i stolička na posezení. Nejen malé děti a starší lidé se rádi obouvají vsedě.

Uspořit místo, pokud jej máte málo, lze různými způsoby. Buď se vzdáte některých kusů nábytku a doplňků, nebo jich zkombinujete několik dohromady. Pořídíte si stojací věšák, kam lze odkládat i deštníky, dětem dáte na zeď věšáčky s poličkou, na niž si mohou dávat kšiltovky, klobouky a helmy, koupíte si sedací botník, na nějž si lze sednout.

Čím větší botník, tím lepší

Botník by měla vždy vybírat žena, jedině ta totiž ví, kolik místa zaberou boty. Zatímco pánové si vystačí s několika páry na celý rok, dámy jich mají nespočet. Sice je možné schovávat je v krabicích pod postelí, ale když jsou všechny po ruce v botníku, je to lepší. Proto by měla být hlavním kritériem při výběru botníku velikost, a to i u toho sedacího. Nezapomeňte, že se dá dobře využít i prostor do výšky. Pořiďte si vysoký výklopný botník, horní police rezervujte tatínkovi a mamince, dole budou mít boty děti.

Provedení hraje svou roli

Botníky se zpravidla dělí na výklopné, policové a regálové. Otevřené regály jsou fajn spíš na pár aktuálně nošených párů a k umístění někam, kde nejsou tolik na očích. Nepůsobí totiž dobře, když si příchozí návštěva může prohlížet sbírku vaší obuvi. Výklopné botníky jsou v poslední době v módě, nicméně kotníkové botky a kozačky se lépe vejdou spíš do policových variant.

Sedací botníky jsou dostupné v policových i výklopných modelech, takže si každý vybere, co se mu více hodí. Jejich unikátnost spočívá v tom, že mají nahoře pohodlné sedáky – jeden či dva, což potěší děti i dospělé. Děti si snadněji zavážou tkaničky a dospělí se nebudou muset ohýbat. Přitom nebude místo v předsíni zabírat zbytečná stolička či židlička.

Bohatý výběr sedacích botníků v různých dekorech najdete v e-shopu Dona-shop.cz.

Komerční prezentace

Edit: