Zvířecí motivy v interiéru

velkoformátová fototapeta s motivem džungle

Velkoformátová fototapeta zaujme panoramatickým motivem džungle. Od 440Kč/m², foto: Uwalls

Což takhle zahnat podzimní splín některým z doplňků s motivem zvířat a pustit si domů zebry, žirafy, levharty, medvědy, jeleny či neposedné opice…

Také nemáte rádi chladné počasí a krátící se dny? Zpříjemněte si je doplňky, svítidly či drobným nábytkem v podobě zvířat. Někdo miluje exotické druhy, jiný dává přednost zástupcům lesní zvěře a další z nás nedají dopustit na domácí mazlíčky a věrné čtyřnohé kamarády.

obal na květináč ve tvaru slona

V obalu na květináč z glazované keramiky vynikne krása pokojové rostliny. 249 Kč, foto: Butlers

Milované designéry jsou aktuálně opice všeho druhu, ať už šplhají po kabelech v podobě netradičního osvětlení, nesou mísu banánů nebo podpírají extravagantní konferenční stolky. Drobností, které vám zlepší náladu, je celá řada. Patří k nim třeba otvírák ve tvaru hrocha, dóza na tužky s hlavou zebry nebo hrníčky na čaj se stylizovanými australskými zvířaty ze speciální edice – s klokanem, koalou nebo vačnatcem vombatem.

socha buldočka s tácem

Velká soška buldočka z polyresinu nese odnímatelný tácek z lakované oceli. 6 190Kč, foto: Kare-shop

váza ve tvaru kočky

Drátěná silueta kočičky, držící skleněnou zkumavku, funguje jako dekorace i váza. 499Kč, foto: Naoko

Nejen pro děti

Textil a tapety s motivy zvířátek nejčastěji zdobí pokoje pro děti. Ty holčičí se hemží poníky, jednorožci nebo kočičkami v pastelových barvách, klučičí království se často mění v pravěký prales plný nebezpečných dinosaurů, probouzející touhu po dobrodružství. Přesto se podobné motivy nemusí omezovat výhradně na dětské pokojíčky. Velké popularitě se v nedávné minulosti těšily zejména barevné tapety s motivem džungle, exotických rostlin, papoušků, opic nebo šelem, které zvýraznily stěny v obývacím pokoji stejně jako v jídelním koutě či v pracovně. Střízlivě barevnou ložnici zase oživíte třeba povlečením s výrazným vzorem.

povlečení s lemury

Bavlněné povlečení Lemur z kvalitních česaných přízí patří do kolekce GEON Africké léto. 2 300 Kč, foto: Veba

Text: Dita Fingerlandová
Foto: se svolením firem Veba, Kare-shop, Bonami, Almara-shop, Dedra, Naoko, Coverover, Formadore, Kaufland, J-Line, Le Patio, Butlers, Uwalls

Datum vydání: 29. 11. 2023

Edit: