5 věcí, které vám zútulní balkon či terasu

Jaro je za dveřmi, což znamená, že sezona venkovního posezení je tu co nevidět. Byla by věčná škoda, kdybyste svůj balkon či terasu využívali jen pro sušení prádla a skladování jízdních kol. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak je můžete pomocí maličkostí proměnit na dokonale relaxační prostory, ve kterých budete chtít trávit víc času než v obýváku.

1. Dřevěná podlaha

Možná byste ani nevěřili, kolik útulné atmosféry udělá podlaha. Venkovní dřevěné podlahy jsou stále oblíbenější a není divu – nejenže krásně vypadají, ale zároveň v horkém létě na rozdíl od klasické dlažby nepálí do chodidel, ale příjemně hřejí. Pokud se pro dřevěnou podlahu na terasu či balkon rozhodnete, poraďte se s odborníkem. Je totiž třeba vybrat skutečně dřevo vhodné do exteriéru, tedy takové, které je dostatečně odolné vůči klimatickým změnám a nevyžadují náročnou údržbu. Mezi vhodné materiály patří modřín a akát, vybírat ale můžete i z exotických dřevin. Cenově dostupnější variantou je velice odolný a takřka bezúdržbový dřevoplast, směs nadrceného dřeva a plastu. Působí velmi přirozeným dojmem a navíc má mimořádně dlouhou životnost.

Terasa Jankovcova realizovalo studio Martina Design

2. Závěsné květináče

Je vám jistě známo, že snad každému prostoru dodá na útulnosti květináč s živou rostlinou, tedy ještě lépe – spousta květináčů s živými rostlinami. Je celkem jedno, zda na balkon či terasu zvolíte okrasné květiny jako jsou muškáty, begonie nebo lobelky, nebo upřednostníte cokoliv jedlého. Kromě truhlíků na zábradlí ale nezapomeňte koupit i krásné závěsné květináče, které příjemně prostor zaplní a s převislými rostlinami vypadají prostě perfektně. Kromě klasických květináčů na řetízku či provázku jsou velkým hitem poslední doby také drhané závěsy na květináče, tzv. macrame, které každému prostředí dodávají trochu bohémský nádech. Ty můžete klidně využít i v exteriéru.

3. Světelné řetězy

Už dávno neplatí, že světelné řetězy patří výhradně k vánočnímu období. Sice se stále používají spíše v interiéru, kde zdobí stěny v ložnici či obýváku, příjemnou atmosféru ale snadno navodí i na setmělém balkonu nebo terase. Nemusíte se držet jen klasických žároviček, skvěle vypadají i světelné led drátky nebo velice oblíbené řetězy s ozdobnými koulemi, které seženete v mnoha barevných provedeních. Jen dávejte pozor, abyste vybrali světýlka určená pro exteriéry, aby nedošlo ke zkratu nebo jiné nehodě. Zavěste na oko ledabyle vybraný řetěz (nebo několik řetězů, v tomto případě platí, že více je více) pod zastřešení terasy nebo na volnou stěnu balkonu a rozsviťte. To je romantika, že?

Terasa Jankovcova realizovalo studio Martina Design

Terasa Jankovcova realizovalo studio Martina Design

4. Svícny a lucerny

Když už jsme u těch světel, nic nepředčí intimní atmosféru, kterou dodá jedině měkké světlo svíček. Navíc v podstatě za pár korun. Rozmístěte po balkonu i terase svícny na čajové svíčky a malé i velké lucerny, ve kterých ani za větrné noci plamínek svíčky nezhasne, a užívejte si tu romantiku. Dřevěné i kovové lucerny seženete v mnoha velikostech a barevných provedeních, nejoblíbenější jsou ovšem bílé, černé a ty s umělou patinou, které si rychle oblíbíte. Zvlášť, milujete-li vintage a romantický venkovský styl.

Byt v Karlíně – Realizovalo studio AMBIENCE DESIGN

5. Hromada polštářů

Nebudete se ve svém venkovním království cítit pohodlně, dokud budete sedět na tvrdé lavici nebo skládací židli. Buďte venku na čerstvém vzduchu jako v obýváku, zaboření do hromady měkkých a krásných polštářků. Můžete si pořídit ty klasické s obyčejným potahem, svou službu splní skvěle. Jen je ale nezapomeňte vzít na noc a při nepřízni počasí domů do sucha. Prodávají se ale i speciální venkovní polštáře s nepromokavým potahem, který rychle schne a vnitřní výplň uchrání před nežádoucím vlhkem.

 

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Datum vydání: 16. 3. 2018

Edit: