Moderní bydlení potřebuje nový typ nábytku – třeba držáky a stolky na televize

Technika, která se do našich domovů dostává stále ve větší míře, změnila rovněž náš pohled na nábytek. Zcela zásadně se proměnil obývací pokoj a své místo v bytech hledají i různé minikoutky, kde se dokážeme usadit s notebookem či s tabletem. Držáky na televize, monitory i tablety se stávají důležitým nábytkem v našich moderních domovech.


Obývák 21. století pozvedl televizi na kus nábytku. Někdy dokonce téměř na kus umění. Obří televize vytlačily z obývacích pokojů dříve tak masivní obývací stěny. Mají zcela výsostné postavení na „nejfotogeničtější“ zdi obývacího pokoje, nebo dokonce v prostoru, který propojuje celou obytnou zónu kuchyně, jídelny a obývacího pokoje do jednoho celku. Televizi sledujeme téměř nepřetržitě a dáváme jí i nové funkce: herní, dekorační, nebo třeba hudební. Pro to vše však musí být televize v prostoru ideálně umístěná. Moderní plochá zařízení je nejvhodnější umístit na vhodné držáky na televize. Koupíte je v e-shopu Drzakyastolky.cz.

Výrobci nabízí celé spektrum řešení pro různé prostory i různé televize. Otočné, sklopné, fixní, stropní držáky, nebo speciální držáky na prohnuté TV – každému prostoru a majiteli bytu či domu vyhovuje jiný.

 

Televize jako solitér

Speciální kategorií jsou televizní stojany. Mnohé z nich ocení především firmy v různých zasedačkách, prezentačních místnostech, hodí se pro školy i pro užití na veletrzích a výstavách. Ale čím dál tím častěji, vzhledem k rostoucí velikosti televizí a minimalističtějšímu přístupu k zařízení interiéru, dostávají prostor i v domácnostech. Chcete televizi postavit na podlahu? Pro TV s uhlopříčkou 37 až 65 palců se hodí výškově nastavitelný podstavec s držákem Tv ErgoSolid Castor 1. Stojí na dvou nohách, stejně jako podstavec pro televizor Fiber Novelty FN-P2, který nabízí i vedení kabeláže a možnost uchycení televizí s uhlopříčkou až 70 palců. Tento stojan lze využít i pro umístění na komody a nižší skříňky. Tradiční designové řešení nabízí televizní stojan s jednou nohou, vyrobený z bezpečnostního skla. Vypadá velice moderně, efektně, a unese TV do 40 kg a s uhlopříčkou od 31 do 55 palců.

Otočné držáky řeší praktické polostatické umístění televize

I když existují mobilní televizní stojany na kolečkách, v domácnostech je využijeme jen málokdy. Problémem je kabeláž, kterou bychom při změně pozice televize ze sebou táhli. A na vhodné bezdrátové technologie si ještě musíme počkat. Řešením však je polostatické umístění televize na otočném držáku. Hodí se do interiérů, kde televizi sledujeme z různých pozic. Ideální je právě do propojených prostor kuchyní, jídelen a obýváků, kde zařízení sledujeme jednou z pozice od kuchyňské linky, jindy od jídelního stolu nebo ze sedačky. Perfektně se hodí v případě, že na ní děti hrají hry z herních konzolí. Obrazovku tak lze natočit směrem do volného prostoru (pro hry spojené s pohybem), nebo naopak k místu, kde děti s hrou sedí. Každému typu prostoru bude vyhovovat jiný typ otočného ramene. Otočný držák je parametricky přizpůsoben určité velikosti televize a má danou nosnost. Některé nabízí i možnost náklonu ve vertikální linii.

Náklopné držáky na zeď zergonomičtí sledování televize

Napevno osazená televize na zdi neumožňuje pohodlné sledování. Na obraz se tak obvykle koukáme z podhledu ve špatném úhlu a obraz se nám deformuje. Nízké sedačky v obývacím pokoji, ale i sledování TV v leže v ložnici, vyžadují umístění zařízení na ergonomicky přizpůsobitelný náklopný držák.

Specialitou jsou pak držáky pro umístění na šikmý strop (neboli na šikmou zeď). Adaptovaná podkroví velice často vyžadují speciální řešení i pokud jde o držáky na televize. Sigden SM04W je speciální držák vhodný úpravě pro umístění televize na šiknou zeď v podkroví. Má nosnost až 100 kg a je ideální pro zavěšení televizí s uhlopříčkou nad 40 palců.

Řešení problému s umístěním televize v podkroví však umí poskytnout i držáky do stropu. Fiber Novelty FN-C400 nabízí dokonce výklopný vrchní kloub, takže jej nemusíte upevnit pouze na rovný strop, ale i na šikmou zeď podkrovní místnosti.

Držáky na monitory nafouknou prostor i zamezí bolestem krční páteře

Z kanceláří si i do našich domovů našly cestu držáky na monitory. Nejen televize, ale i monitory jsou již neoddělitelnou součástí našich domovů. Monitory se nacházejí v dětských pokojících, nechybí v našich domácích pracovních koutcích. Dávají nám větší zážitek z obrazu než pouhý notebook. Ke klasickým PC stanicím jsou samozřejmostí. V každém případě oceníme, když nám nezabírají místo na pracovním stole. Ten využíváme i k dalším činnostem. Pokud pak jde o home office, pro domácí pracovní kouty musíme velice často z prostorových důvodů volit zúžené varianty pracovních stolů – spíše ve velikosti police než klasického psacího stolu.

Držáky na monitor, jaké koupíte v e-shopu Drzakyastolky.cz, umožňují s umístěním monitoru skutečně kouzlit. Nejenže dokáže „opustit“ pracovní plochu našeho psacího stolu, ale navíc jej dokážeme přesouvat mezi dvěma pracovišti (dva dětské stoly vedle sebe, jeden monitor), nebo dostat do správné výši očí.

Výškové umístění monitoru v ergonomické výšce je základem proto, abychom si sezením u monitoru neuhnali bolest krční páteře. Ta se mnohdy projevují svalovým napětím, úpornými bolestmi hlavy i migrénami. Nesprávně umístěný monitor dokáže vést až k chronickým bolestem. Řešení je přitom snadné – použít vhodný držák na monitor.

Držáky na monitor mají schopnost regulovat umístění monitoru v horizontální i ve vertikální rovině. Možnost změny polohy může být statická, nebo se dynamicky měnit. Každému bude vyhovovat jiné řešení, a to i pokud jde o umístění držáku. Obvykle se připevňuje na zeď, nebo na pracovní stůl.

Zajímavým řešením jsou pak držáky monitoru kombinované s držákem na klávesnici a podstavou pro myš, které umí vytvořit samostatnou pracovní stanici bez nutnosti stolu. Zajímá-li vás toto řešení, podívejte se na přídavnou polici na klávesnici a myš ke stolním držákům na monitory Maclean MC-756, kterou lze kombinovat s držákem na monitor.

Jiné držáky zas slouží k položení celého notebooku a s jeho umístěním do správné polohy, a to opět jak ve vertikální, tak v horizontální pozici. Takovým je například stolní držák na notebook Fiber Mounts 764F80.

Zajímavým řešením jsou držáky na více monitorů (například kancelářský držák na dva monitory Fiber Mounts MC714), nebo kombinovaný držák na monitor a notebook současně. Takovým je Fiber Mounts 764F160. V techničtěji laděné domácnosti najdou uplatnění určitě i tyto sofistikované produkty.

Své místa potřebují i naše mobilní telefony a tablety – pořiďte si i pro ně vhodné držáky

Bez svého chytrého mobilního telefonu, někdy i tabletu, se dnes nehneme ani na krok. Přesto v kanceláři, ale i doma, oceníme místo, kam s nimi. Třeba když je nabíjíme, pokud je využíváme pro přehrávání filmu, nebo k nahlížení do receptu v kuchyni. Spolehlivé držáky na mobilní telefon nám nesmí chybě v autě, ale ani na kolo. I tyto držáky na tablety a mobily nabízí e-shop Drzakyastolky.cz.

Tipy na držáky tabletů

Které z těchto produktů byste neměli přehlédnout? Zejména rodiny s dětmi vědí, jak neocenitelným je držák tabletu do auta. Při delších cestách umí zabavit děti hezkým filmem i animovanými písničkami. V autě se dá využívat rovněž edukativně. Třeba můžete dětem cestou do školy pouštět lekce angličtiny. Užitečně a v klidu tak přečkají ranní dopravní zácpy. Zajímavými modely jsou držák na tablet do auta Fiber Mounts MC657 a Fiber Mounts FM589A.

Využíváte tablet jako zdroj pro recepty, zábavu pro děti v kuchyni, nebo se na něm koukáte na filmy, zatímco smažíte třeba pořádnou rodinnou dávku palačinek? V tom případě se podívejte na model Fiber Mounts MC610 – nástěnný držák na tablet iPad. Tento držák byl sice původně určen spíše do prodejen a na prezentaci na veletrzích, je totiž uzamykatelný, ale perfektně poslouží i na stěně za kuchyňskou linkou. Jiným zajímavým modelem je stolní držák na tablet Fiber Mounts DELTA686. Jeho upevňovací mechanismus lze využít pro uchycení na kuchyňský i pracovní stůl. Ale mnoho lidí si jej pochvaluje i v ložnici a používá jej na připevnění k rámu postele. U mnoha postelí s rámem jej lze upevnit a využít pak k pohodlnému sledování filmu, k poslouchání hudby, a dokonce ke čtení.
Tipy na držáky mobilních telefonů

Jezdíte na kole a využíváte na svém mobilním telefonu navigaci a mapy? Nebo si z něj pouštíte hudbu a preferujete jej mít umístěný na řídítkách svého kola? V tom případě potřebujete spolehlivý držák mobilního telefonu na kolo. Za kvalitní a spolehlivý cyklisté považují model Fiber Mounts DMK685, ale i Fiber Mounts DMK684. Co by měl skutečně dobrý držák mobilního telefonu na kolo splňovat? Měl by nabídnout univerzálnost pro různé typy řídítek a optimálně i pro různé typy telefonů. Vždyť komu by se chtělo měnit s každým telefonem rovněž veškeré doplňky. Rozhodně musí být schopen telefon upevnit pevně a bezpečně proti pádu. Výhodou je možnost nastavení telefonu do různých poloh a současně dobrou fixaci ve zvolené poloze.

Potřebujete poradit s výběrem držáku na televizi, monitor, tablet či mobilní telefon? Využijte odborné poradenství

Odborné poradenství s držáky a stojany vám poskytne e-shop Drzakyastolky.cz. Provozovatel e-shopu nejenže nabízí velkoobchodní a maloobchodní prodej držáků, ale současně se ve svém sortimentu skutečně dokonale vyzná a umí poradit se správným výběrem pro jakýkoliv typ televizoru, monitoru, tabletu či telefonu. Specialisté v e-shopu dokážou pomoci najít řešení rovněž pro vaši situaci: televizor v podkroví, snaha využít jednu televizi pro různé činnosti v různých rozích místnosti apod. Na specifické a velice konkrétní otázky jsou v e-shopu zvyklí a dovedou nabídnou to nejlepší řešení. Obchod má navíc velké skladové zásoby, a tak je schopen garantovat rychlé doručení objednaného zboží. Vždyť komu se chce v dnešní době čekat. Jakmile se rozhodneme pro vhodný produkt, chceme jej okamžitě dodat a začít používat.

Potěší vás i další sortiment: nástěnné hodiny i domovní zvonky

E-shop Drzakyastolky.cz nabízí i další doplňkový sortiment pro domácnosti, ale i kanceláře. Potěšit vás mohou různé garážové police a háky vhodné například pro uskladnění střešních boxů na automobil. Dále například reproduktory a reprosoustavy, prodlužovačky a přepěťové ochrany, kryty kabelů, dokonce zajímavé pracovní stoly s možností polohování výšky pracovní desky, nebo stoly sloužící jako PC pracovní stanice. Dříve se možná využívaly především v kancelářích, ale dnes jsou ideálním řešením i pro domácnosti.

Zajímavým sortimentem jsou pak nástěnné hodiny. Kuchyňské minutky i nádherné moderní hodiny na zeď. Do moderních bytů už dávno nepatří kukačky. Chcete-li dřevěné hodiny, podívejte se na liniově čistý design modelu Wall Clock Yesterday. Nádherným kovovým multifunkčním modelem jsou nástěnné hodiny s teploměrem a vlhkoměrem Fiber Mounts CE30S. Hledáte-li veselejší design pro děti do dětského pokoje, zvolte hodiny Fiber Mounts POLO.

Nepostradatelným zařízením našich domácností jsou domovní zvonky. Většinou se je dnes snažíme řešit formou bezdrátového přenosu signálu. A právě bezdrátové zvonky v sortimentu e-shopu Drzakyastolky.cz najdete. Zajímavé je řešení zvonku s domovním číslem (solární zvonek Fiber Mounts MCE172), designem vás zaujme zvonek Delight Doorbell55329B v bílo-zlatém, nebo v černo-zlatém provedení. A pokud hledáte skutečnou hvězdu mezi bezdrátovými zvonky, sáhněte po luxusním bezdrátovém zvonku se dvěma přijímači GreenBlue GB112. Jde o dotykový model s nastavením hlasitosti a s výběrem z až 52 melodií. Dosah zvonku je až 150 metrů.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 18. 3. 2019

Edit: