Barvy vítány!

Byt laděný do teplé žluté, béžové a olivově zelené si mladí, pracovně velmi vytížení manželé zatím příliš neužijí. Ale večer po práci nebo při návratu z cest se rozhodně mají kam těšit…

Třípokojové bydlení na okraji Prahy si Karolína s Matějem našli docela rychle, po pouhém půlroce hledání měli vybráno. Toužili bydlet v menším bytovém domě na Praze 5-Zličíně, s dobrou dostupností do města, ale přece jen stále blízko do přírody. Povedlo se. Developerský projekt plně vyhovoval jejich představám i dispozičně, stavební zásahy nebyly nutné, vše probíhalo poměrně hladce. „Takhle nám to vyhovuje, hledali jsme byt od začátku tak, abychom nic měnit nemuseli – nejen proto, že klientské změny by byly zbytečně drahé. Ani starší byt určený k rekonstrukci jsme do výběru nezahrnuli. Chtěli jsme se zkrátka nastěhovat do úplně nového, nedotčeného bytu,“ vypráví Karolína. Manželé jsou původní profesí stavaři z Jižních Čech, a i když v Praze zakotvili v úplně jiných odvětvích, prostorová představivost jim zůstala, což je při výběru bydlení podle plánku na papíře nespornou výhodou. Při zařizování měli docela štěstí, chtěli se vyhnout laminátovým podlahám a povedlo se, tady developer nabízel již ve standardním vybavení podlahy dřevěné, buk nebo dub – zvítězilo dubové provedení.

2

Kuchyňská zóna je poskládaná nápaditě ze skříněk ve třech barvách. Díky prosklenému výklenku s jídelním stolem a vzdušnému uspořádání je místnost velmi prostorná a světlá.

1

VZDUŠNĚ A DO ŽLUTA

Co se vybavení interiéru týká, značku Lago znali manželé již delší dobu, takže bylo jasné, kde si pořídí většinu vybavení. Karolínu s Matějem oslovil italský nábytek nejen pěknou barevností, líbí se jim nekomplikovaný moderní design, praktické vnitřní dělení úložných prostor a hlavně vzdušné, opticky vděčné řešení. Díky upevnění skříněk rovnou na stěny a díky skleněným nohám jídelního stolu a konferenčního stolku není hlavní obytná místnost zbytečně přeplněná. Pro kuchyňská dvířka jako hlavní barvu zvolili výraznou žlutou, kombinovanou s bílou a na jediné skříňce s velmi tmavě hnědou.

Na otázku, kde nejraději pobývají, padla jasná odpověď. „Nejradši jsme v kuchyni, rádi vaříme, rádi jíme, rádi zveme přátele na skleničku. Posedáváme u jídelního stolu, podáváme občerstvení… Určitě, nejraději jsme v kuchyni, proto jsme ten prostor tak zařizovali, vybírali jsme kuchyň zajímavou designem, příjemnou a praktickou zároveň.“ Na výmalbě se v hlavní místnosti střídá kávový a světle šedý odstín. Vytváření různých interiérových nálad nahrávají osvětlovací rampy zabudované po obvodu pokoje. Příjemný balkonek zatím využívají nejčastěji na sušení prádla, jednou jim však určitě poslouží pro kočárek a klidné posezení.

3

4

5

ŽIVOTNÍ STYL JE PATRNÝ

Barevný byt krásně odráží způsob, jakým Karolína s Matějem žijí. Pestře, a přitom ne agresivně – barvy zvolili syté, ale ne protivně ostré. Prostory jsou jednoduché na údržbu, spíše než hromadění věcí dává pár přednost prostoru a světlu. Jsou to lidé praktičtí – vybrali si byt s úložnou komorou, spížní skříní a v ložnici pohodlnou šatní skříní. Ložnice vyvedenou v uklidňující zelené k dokonalé odpočinkové atmosféře ještě dolaďují měkoučké chlupaté přehozy a koberečky. Byt manželé pořizovali moudře s vyhlídkou do budoucna, současná pracovna se stane dětským pokojíkem. A ze stejného důvodu při výběru koupelny zvolili raději vanu než sprchový kout.

6

7

Celý byt vymaloval Matěj sám do barev, které s Karolínou dlouho vybírali. V ložnici volili teplý zelený odstín, který koresponduje se šatními skříněmi.

8

Máte rádi návštěvy? Inspirujte se na návštěve v článku Oáza pohody v centru města.

Dekorace a doplňky, které domov dotvářejí, pocházejí většinou z cest, vždyť do zahraničí se manželé vydávají přibližně třikrát do roka – obraz v předsíni na Zličín dorazil neporušený až z Číny!

9

10

Lavice v předsíni už zažila několik vtipných situací. Je to taková designová legrácka od značky Lago – na pohled působí lavička tvrdě, při dosednutí se ale tvarově přizpůsobí. Kytičky na stěně lze snadno změnit, na fixní úchytky si Karolína podle ročního období a nálady připevňuje lístečky nebo vážky.

11

Více informací se nachází v listopadovém čísle, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

 

Edit: