Blíží se uzávěrka přihlášek za nižší ceny na veletrzích Střechy – Solar – Řemeslo Praha 2023

24. ročník odborného veletrhu Střechy Praha se bude konat v termínu 9. – 11. 2. 2023 na výstavišti v Praze Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festivalem dřeva a nářadí. Veletrh je nejvýznamnější přehlídkou výrobků, materiálů a technologií z oblasti staveb a renovací střech v České republice a spolu se souběžnými akcemi představuje jedinečnou akci v oboru střech a úsporného bydlení. Dlouhodobě vykazuje vynikající návštěvnost odborné i laické veřejnosti a účastní se jej nejvýznamnější výrobci a dodavatelé z oboru.

DO KONCE ZÁŘÍ NIŽŠÍ CENY

Soubor veletrhů Střechy-Solar-Řemeslo Praha 2023 nabízí pro firmy ideální příležitost získat nové zákazníky, představit produktovou nabídku širokému publiku se zájmem o střechy, stavbu a úsporné bydlení, setkat se s odborníky tváří v tvář a diskutovat trendy v oboru.

Uzávěrka přihlášek za zvýhodněnou cenu výstavní plochy je 30. 9. 2022. Další výhody je možné získat až do půlky října 2022.

HLAVNÍ TÉMATA

Jedním z hlavních témat veletrhu je pojetí střechy jako zdroje energie. Většina výrobců a dodavatelů střešních systémů zareagovala velice pružně na novou situaci a zvýšenou poptávku po fotovoltaice a nabízí inovativní řešení v podobě energeticky stále více účinnějších solárních systémů, včetně panelů plně integrovaných do krytiny, solárních střešních tašek a další řešení se zachováním estetického a architektonického konceptu budovy. Další produktové novinky a technologie představí renomovaní výrobci a dodavatelé z oblasti udržitelného stavění, kde prioritou budou řešení energetické soběstačnosti a zvyšování podílu ekologických stavebních materiálů.

Nebude chybět rozsáhlý doprovodný program se škálou přednášek, praktických ukázek a bezplatného poradenství, které bude nově posíleno o další odborníky na úspory energií, alternativní zdroje energie a dotační programy. To nejlepší z nabídky nářadí a nástrojů bude k vidění na Festivalu dřeva a nářadí, který je nedílnou součástí veletrhu.

ZACHOVÁNÍ STEJNÉ CENY ZA VÝSTAVNÍ PLOCHU

Situace s cenami veškerých vstupů, ať již jde o vytápění výstavních hal, personální a bezpečnostní zajištění prostor, úklidu, likvidace odpadů a další je co do zdražování velmi neúprosná. „Pro rok 2023 jsme se rozhodli podpořit účast vystavovatelů nepromítnutím těchto zvýšených nákladů do základní ceny za výstavní plochu, která je stejná jako v předchozích letech. Věříme, že to vystavovatelé ocení,“ říká Jitka Šefránková, ředitelka veletrhu. Při prognóze ochlazení trhu a poklesu poptávky po stavebním materiálu lze očekávat větší zájem vystavovatelů prezentovat svou značku a své novinky. Přehřátý trh nikomu neprospívá, stejně tak neúměrně dlouhé dodací lhůty. Všichni věří, že stavební trh se dostane pomalu, ale jistě do normálu a poptávka spadne z výšin, kde už to pro ekonomiku obecně není zdravé.

Podrobnosti budou postupně k dispozici na www.strechy-praha.cz.

Komerční prezentace

Datum vydání: 23. 9. 2022

Edit: