Byt s vůní dortu

„Co mě delá šťastným? Jednoznačně máslový krém,“ směje se náš hostitel Frank. Sladká dortová náplň je samozřejmě jen jednou z věcí, která na jeho tváři vykouzlí úsměv. Seznamte se s majitelem tohoto pařížského bytu detailně a hned vše pochopíte…

V online světě je Frank známý spíše jako @cakeboyparis. Jen si to pěkně vygooglete, budete žasnout… Vypadá to, že tenhle Američan je jedním ze šťastlivců, kteří opravdu žijí svůj sen. Ale k tomu všemu se ještě dostaneme… Teď je čas na zákusek. Jak jinak než s pořádnou vrstvou máslového krému.

Jak vypadá pohoda v Paříží? Asi právě nějak takhle…

Příbeh jako z filmu

Když jsme zaťukali na dveře apartmá v pařížské čtvrti Le Marais na pravém břehu řeky Seiny, otevřel nám stylově oblečený v zástěře a s širokým úsměvem na rtech. Zrovna totiž připravoval další ze svých vyhlášených dortů. Zatímco měnil několik základních surovin na chutné mistrovské dílo s polevou z bílé čokolády, měli jsme šanci poznat jak jeho samotného, tak jeho útulný moderní interiér.
Frankův příběh je jako okopírovaný z romantického filmu: rodilý Kaliforňan se přestěhoval do Paříže díky pracovní nabídce svého partnera. Od té doby uplynulo více než pět let. „Vedl jsem do té doby celkem líný a bezstarostný život,“ uculuje se dnes úspěšný amatérský cukrář. Pak ho napadlo založit si účet na Instagramu a sdílet s celým světem fotografie svých dortů, které pekl přátelům jen tak k narozeninám a na nejrůznější oslavy a párty. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Brzy ho začali s prosbou o netypicky francouzskou pochoutku oslovovat cizí lidé a posléze i cukrárny.

Téměř v každém pokoji najdete původní krb, dva z nich jsou dokonce stále funkční a používají se.

Maminka za oceánem

Přestože by spousta Frankových obdivovatelů ráda navštívila jeho cukrárnu a ochutnala něco z jeho umění, zatím si musí vystačit s fotografiemi. Stejně jako pořádání odpoledních čajových dýchánků a vedení knižního klubu totiž i pečení zůstává pro Franka pouze koníčkem. Najde se vůbec něco, co mu v jeho pařížském snu chybí? „Pláž! A některé typicky americké suroviny,“ neváhá příliš dlouho. Ty za ním musí přes oceán putovat v balících, které mu z Kalifornie pravidelně posílá maminka.

Američan v Paříži

Byt, do kterého se se svým přítelem a jejich společným psím mazlíčkem Parkerem přestěhovali, splňuje všechny předpoklady interiéru inspirovaného pařížským chic stylem: nechybí velká zrcadla zavěšená naproti sobě, která působí jako slavná Zrcadlová síň ve Versailles, k tomu pět krbů a zimní zahrada, která spojuje obývací pokoj s ložnicí a během rušných párty slouží jako kuřárna.
Absolvent univerzity v Berkeley ve svém bytě zkombinoval elegantní moderní interiér s exotikou a barevností jihovýchodní Asie. V obývacím pokoji tak vedle sebe najdete decentní šedé tóny i vzorované polštáře nebo vyváženou kombinaci umění a bláznivých kousků – například barevné papírové pompony v jídelně… Uvolněné a přesto elegantní, přesně jako Američan v Paříži.

Dům jako dort

Téměř všechny místnosti v bytě jsou spolu propojeny, jeden prostor navazuje plynule na druhý. Navíc celý interiér prostupuje spousta denního světla. Když se podíváte z okna, uvidíte zapadlé, ale přesto poměrně rušné uličky čtvrti Le Marais plné typické pařížské architektury. Jedna taková budova, vystavěná z bílých kvádrů a s krásnými detaily, inspiruje Franka každý den. „Vypadá jako svatební dort, nemyslíte?“ ptá se Frank s nadšením v očích. Nezbývá, než tiše souhlasit…

Připravila: Mirka Vernerová
Foto: Westwing Home&Living

Datum vydání: 5. 7. 2018

Edit: