Byt v barvách zmrzliny

Uklidňující vanilka, jemná broskev, anebo osvěžující máta? Barvy inspirované zmrzlinou jsou v kurzu a jednou z jejich největších předností je absolutní všestrannost!

Nenápadné pastelové předměty jsme spojili s asketickou bílou a lehkým nábytkem – vytvořili jsme tak obývací pokoj v severském stylu. Klíčovým prvkem je růžová pohovka – její nekomplikovaná forma, dřevěné nožky a potah v pastelovém odstínu je kvintesencí skandinávského stylu.

Kompozici založenou na geometrických tvarech jsme podtrhli polštářky s charakteristickými grafickými vzory a nápisy, které umí přitáhnout pozornost. Většina dekorací je věrna jemným, pastelovým barvám – skandinávský styl si ve světlých barvách doslova libuje. Chceme-li do takového prostoru vnést trochu více energie, rozhodně se nemusíme bránit prvkům ve výraznějších odstínech – v tomto případě je takovým akcentem zelené křeslo a tyrkysové svítivé koule.

1

Růžová pohovka je klíčovým prvkem celého interiéru. Čisté linie, dřevěné nohy a pastelové čalounění…

2

3

Pro skandinávský styl jsou typické jednoduché formy, které vytvářejí dokonalý celek. Velký konferenční stolek můžete nahradit několika menšími.

Jednoduchost, přirozenost a funkčnost jsou základními atributy skandinávského designu. Podlouhlá podnožka tyto požadavky splňuje na sto procent, protože o její funkčnosti nemůže být pochyb – kromě svého prvotního účelu může posloužit jako puf pro hosty, lavice v předsíni či jako improvizovaný stolek. V bytě zařízeném na skandinávský způsob hrají prim malé formy, které společně tvoří dokonalý celek. Klasický konferenční stolek tak můžeme nahradit několika menšími, které navíc mohou být v různých barvách!

6

Aranžmá založené na geometrických tvarech krásně podtrhnou polštáře s grafickým designem nebo nápisy.

7

Zárukou úspěchu je důraz na každý detail – nesmíme proto zapomenout na sladěné barevné akcenty, světlé polštáře, dřevěné prvky, skromné nástěnné dekorace, stolky ani pufy. Přesně takové doplňky totiž dělají styl scandi tím, čím je.

11

Váza, svícny nebo obojí? Je to na vás…

14

15

Severský styl není jen o světlých barvách. Klidně bez obav zvolte i pár prvků ve výraznějších odstínech, třeba křeslo v sytě zelené.

16

Delia Fischer (1984) pochází z Německa, kde působila jako redaktorka časopisů Elle a Elle Décor. Její vášeň pro design a krásné věci vyústila v založení společnosti Westwing Home & Living, online nákupního klubu s interiérovým vybavením. Ráda inspiruje ostatní ke změnám, je autorkou dvou knih o bydlení, a pokud zrovna netvoří, miluje procházky se svým buldočkem Lolou.

5
www.westwing.cz

Text: Delia Fischer
Foto: Westwing

Uložit

Uložit

Datum vydání: 24. 8. 2017

Edit: