Pohlazení po koupeli

K dokonalému relaxu po koupeli ve vaně nebo blahodárné sprše patří i nadýchaný ručník a hebký župan. Podle letošních trendů se koupelnový textil vrací k přírodě – jak barevně, tak materiálově, ale důležitá je i funkčnost.

TRENDY Z HEIMTEXTILU

Podle lednového veletrhu Heimtextil, který každoročně udává textilní trendy, jsou hlavními znaky textilních výrobků uvolnění, návrat k přírodě a ekologii i hravost. Světoví návrháři letos sahají po jemných přírodních tónech, v kurzu jsou jemné křivky i vzory, které příjemně působí na naši mysl. Z loňských trendů jsou stále v kurzu skandinávský styl a mikrodezén. Důraz je kladen i na trvanlivost a funkčnost materiálů.

Stejně důležité jako pocit na omak jsou také funkčnost a trvanlivost materiálů.

RUČNÍK 3. TISÍCÍLETÍ

Moderní technologie se uplatňují i při výrobě ručníků. Výsledkem je mimo jiné nový materiál TWIN. Z jedné strany má vysokou smyčku pro hebký dotyk, druhá nabízí příjemné masážní vlastnosti. Ma

sážní účinky má i přírodní tkanina Bali – směs bavlny, bambusu a lnu. Ručníky z ní vyrobené jsou na omak hebké, odolné, skladné, rychle schnou a zároveň vypadají luxusně. Neuvěřitelný je i nový patentovaný 3D materiál Prowell z dílny Technické univerzity v Liberci a několika českých firem. Účinně saje vodu a zároveň zachovává pocit sucha.

V koupelnovém textilu je patrný návrat k přírodě, uvolnění a hravost.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

 

Datum vydání: 11. 4. 2019

Edit: