Chcete kvalitní střechu? Vsaďte na hliník a plech

Stavíte, nebo rekonstruujete a nevíte, jakou vybrat střechu? Stále oblíbenější jsou plechové a hliníkové střechy, jejichž vlastnosti se stále vylepšují. Podívejte se, jaké máte možnosti.


Hliníková střecha na míru

Střecha je základ domu, který chrání celé vaše zázemí, proto si dopřejte to nejlepší. Někteří se sice bojí plechu nebo hliníku, ale nenechte se svázat předsudky. Dnes jsou tyto materiály vylepšené, vývojáři udělali pokrok a střechy z těchto materiálu leckomu vyhovují víc než klasické tašky. Hledáte kvalitní společnost, která vám splní sen o perfektní střeše? PREFA Aluminiumprodukte je česká firma, která poskytuje stejnojmenné produkty rakouské společnosti, jež má celoevropský ohlas. Hliníková střešní krytina PREFA disponuje širokou paletou barev v kvalitě P.10, které ještě umocňují mimořádné vlastnosti hliníku. Pokud totiž dojde při zpracování k lehčímu poškození krytiny, hliník za pomoci vzdušného kyslíku umí automaticky vytvořit přirozenou vrstvu oxidu, která ochrání střechu i v náročných klimatických podmínkách. Je to vlastně taková druhá kůže. Tu jiné plechové střechy na trhu nemají a jsou tak snadněji vystavovány opotřebení. Hliníková střecha PREFA tak vydrží nejen vám, ale klidně i vnoučatům.

Hliníková krytina zdobí i chrání

Jak jsme zmínili, hliníková krytina je velmi oblíbená. A to i po vizuální stránce. Představuje minimalističtější podobu střechy, není tak robustní jako tašky. To umí plechová střecha. Už se nemusíte nechat svázat výběrem materiálů podle designu. Kromě široké barevné palety lze zvolit také barvu na zakázku.

Hliníková střecha – výhody

Jaké užitečné vlastnosti vám hliník nabízí? Hliník je flexibilní materiál, který se dá tvarovat do různých profilů, aby co nejlépe vyhovovaly vašim požadavkům. Může to být rovná plocha pokrytá šáry svitkového plechu nebo skládaná maloformátová krytina v podobě střešní tašky. Hliník je snadný na pokládku, takže celá realizace proběhne rychle. Také je odolný a nerozhodí ho ani různé mechanické tlaky nebo extrémní podmínky. Mnoho lidí se bojí koroze, ovšem dnešní materiály jsou již tak zpracované, že toto nehrozí. Hliník je navíc lehký, takže nijak nezatíží stavbu. To je vítané zejména při rekonstrukci starších domů. Perfektně větrá, takže dům i dýchá. Tím pádem jej neohrožuje vlhkost. S hliníkem se dá šikovně pracovat, nemá ani znatelné upevnění, které ruší vizuální dojem stavby. Hliník se i proto dnes využívá nejen na střechy, ale také na fasády, kdy představuje skvělou ochranu domu.

Hliníkové fasády – dokonalá ochrana domu

Fasádu tvoří cihly, izolace, ale to vše musí podpořit povrchová krytina. Může to být nátěr, nabízí se ale i hliníkové fasády. Moderní prvky, jež chrání proti vichřicím, rzi, odolá i mechanickému poškození v mnohem větší míře než třeba onen nátěr. Navíc i v tomto případě se dá s materiálem skvěle pracovat, takže nikdo ani nepozná, že fasáda je opláštěna materiálem z hliníku. Vy si ale budete moct užívat jeho skvělých vlastností. I to nabízí PREFA, specialista na kompletní systémy ochrany vašeho domova. A nejen to. Plechové prvky sluší také komerčním stavbám, skladům, halám, přístřeškům. Z důvodu, že vývoj šel neskutečně dopředu, je tento materiál zdatným konkurentem tašek, které dlouhou dobu hrály prim. Výběr vhodné střešní krytiny je třeba velmi zvážit. Plechová střecha vám bude možná vyhovovat víc než klasická.

 

 

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 31. 5. 2022

Edit: