Chytré domy spojují rakouskou kvalitu a dubajský luxus pod českou značkou Smarteon

Ideální domov je místem, kde můžeme veškerý čas věnovat odpočinku a rodině. Dva techničtí vizionáři z jižní Moravy proto vylepšili svoje domácnosti tak, aby samostatně a chytře sloužily svým obyvatelům. Tehdy ještě netušili, že jejich domy budou vzorem dokonalého bydlení nejen v České republice, ale taky v Dubaji. Dneska propojují střední Evropu a Blízký východ prostřednictvím své společnosti Smarteon Systems.

Možná znáte chvíle, kdy objevíte něco natolik úžasného, že se o svou radost musíte podělit, a tak přivoláte rodinu nebo kamarády, kteří následně vaši euforii opětují. Tento nádherný okamžik opakovaně zažívají dva přátelé a kolegové: Miroslav Padalík a Vojtěch Zavřel.

Potkali se před několika lety při spolupráci na prestižních softwarových a bezpečnostních projektech. Dlouho jezdili na zahraniční služební cesty, vstřebávali nejnovější technologické trendy a přitom objevili takzvané chytré domy, anglicky Smart Homes.

Čím více poznávali tento nový fenomén, tím byli nadšenější. Porovnávali dostupné alternativy, vymýšleli zlepšováky a přitom snili o dokonalém bydlení. Když ve svých domácnostech zavedli takzvanou chytrou elektroinstalaci, udělali radost nejen sobě, ale i svým blízkým.

Miroslav má více času na rodinu

„V chytrém domě už bydlím přes deset let a za nic bych to nevyměnil. Není to jen o vyšším komfortu, chci si zkrátka pobyt doma užívat a mít více času na sebe a na rodinu,” říká Miroslav. Chytrý dům hýčká své obyvatele, místo aby vyžadoval jejich pozornost. Topení, klimatizace nebo rekuperace, osvětlení, stínění, vysávání, audio a video, závlaha trávníku, alarm… – všechno funguje automaticky, podle aktuálních potřeb majitele.

Dům dokonce rozmrazí příjezdovou cestu, pokud venku leží ledovka. Nebo předstírá lidskou přítomnost, když jsou jeho obyvatelé zrovna pryč: Občas vytáhne a stáhne rolety, rozsvítí a následně zhasne světla nebo pustí hudbu, aby odradil případné zloděje.

„Jedním z dalších podstatných důvodů, proč se v chytrém domě cítím dobře, je nádherná atmosféra světelných scén podbarvených příjemnou hudbou odpovídající momentální náladě. V takovém prostředí se načerpává energie mnohem snáze. Bydlet v chytrém domě mě zkrátka baví,” pokračuje Miroslav.

Vojtěch naslouchá především svojí manželce

Moderní technologie slouží člověku, který ovšem kvůli tomu nemusí zlenivět, ba naopak může žít ještě kreativněji než dříve. Vojtěch ani po letech nebere svou chytrou domácnost jako definitivně hotovou a neustále zkouší inovace. „Jestli je novinka použitelná i pro širokou veřejnost, vždy otestuje moje žena, která je k novinkám v domě rezervovaná a ty, které se jí zalíbí, jsou obvykle ty, které poté dávají smysl většině uživatelů,” prozrazuje Vojtěch.

Chytrá domácnost umí harmonicky propojit různé spotřebiče, ale taky sbližovat lidi. „Mám rád, když se mi v noci rozsvítí tlumená světla, když se automaticky ztlumí hudba při příchozím hovoru a také vidím, jak reagují lidé, kteří nás přijdou navštívit. Většinou velice rychle porozumějí tomu, že bydlení v takovém domě je o hodně pohodlnější,” pokračuje Vojtěch.

Smarteon je synonymum ideálního domova

Chytrá elektroinstalace nejdříve nadchla technologické vizionáře, potom příjemně překvapila jejich rodiny a přátele. Okamžiky sdílené radosti jsou nakonec možná ještě cennější, než individuální pohodlí. Miroslav a Vojtěch proto už vyhověli prvním desítkám zájemců, kteří také chtějí bydlení budoucnosti. Založili společnost Smarteon Systems s.r.o., aby dodávali chytrou elektroinstalaci dalším domům, vždy podle individuálních potřeb konkrétního člověka nebo rodiny.

Sídlo a showroom mají v Brně, pobočku v Dubaji. Od rakouské společnosti Loxone, která pro jejich chytré domy vyrábí hardware (fyzické komponenty), dostali za svoji práci nejlepší možné hodnocení. Miroslav a Vojtěch vás zvou na prohlídku vzorové instalace – všechny potřebné informace najdete na jejich webu, pod TÍMTO odkazem.

Komerční prezentace

Uložit

Datum vydání: 12. 4. 2019

Edit: