Domácí lázně

Každý ji doma nemá, tím spíše bychom jejímu výběru měli věnovat pečlivou pozornost a nedělat žádné kompromisy. Vířivka by vám měla „padnout“ přímo na tělo, jako nový oblek od krejčího…

Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je vyzkoušet si ji přímo v obchodě. Prodejci, který vás zásobí katalogy svých výrobků, aniž by vám nabídl osobní vyzkoušení, se raději obloukem vyhněte. Na druhou stranu je pochopitelné, že ne každému se chce svlékat za bílého dne do plavek uprostřed showroomu. Je to jen na vás, ale určitě vám jeden takový zážitek pomůže mnohonásobně víc než barevná fotografie.

2

Vířivá vana Quail Ridge z řady Platinum Elite nabízí nejen luxusní komfort (ovládání, masážní systém atd.), ale i pohodlí díky prostornému lehátku a pololehátku s masáží paží, dlaní, nohou a chodidel. Cena od 389 000 Kč. Vyrábí Artesian Spas, nabízí www.beta-wellness.cz.

1

Vířivá vana Ares Top kombinovaná s bazénem – můžete si vybrat mezi příjemnou uklidňující relaxací v teplé vodě plné tonizujících bublinek a aktivním odpočinkem v podobě intenzivního plavání v bazénové části. Cena od 389 000 Kč. www.albixon.cz

MYSLETE NA DETAILY

U hydroterapie, která je vlastně smyslem vířivých van a bazénů, je nejdůležitější, aby vám přinášela pouze pozitivní odezvu, abyste se během ní cítili naprosto komfortně a nic vás nerušilo. Neměl by vám vadit ani sebemenší detail, jako například nepohodlný nástup do vířivky, nekomfortní sedátko nebo sporné rozmístění masážních trysek či jejich hlučnost. Správný prodejce vířivek vám pomůže vybrat tu vaši přímo na míru, tak, abyste si během každé koupele s blaženým úsměvem řekli: „Dobře jsem si vybral, dobře…“ Na pečlivý výběr máte určitě právo, protože kupujete sofistikovaný výrobek, v podstatě domácí minilázně, a pořizovací náklady nejsou nejmenší. Dopřáváte si za ně luxus v podobě perfektního odpočinku, příjemných chvil pod širým nebem a zároveň chcete udělat něco navíc pro své zdraví. Je to tak?

3

Teplota vody, nastavení trysek, osvětlení, správná hudba – to vše je pro dokonalou relaxaci podstatné. Vířivé vany z řady Platinum Elite Class lze ovládat několika dotyky pomocí iPhonu, ať jste kdekoli. Stačí domácí síť wi-fi a snadno si připravíte koupel na přání třeba již cestou z práce, z náročného celodenního výletu nebo jako překvapení po večeři při svíčkách. Během koupele pak můžete díky programu Wireless Music Experience poslouchat hudbu z vašeho telefonu či iPodu s nejkvalitnějším možným přenosem. A kdybyste si nebyli jisti, zda jste před odjezdem na dovolenou vypnuli osvětlení nebo trysky, vše si prostě ověříte na displeji vašeho telefonu. www.beta-wellness.cz

4

K měření hodnot pH a aktivního kyslíku vody je vhodný například kapkový tester Laguna OXI (506 Kč). www.stachema.cz

S HVĚZDAMI NAD HLAVOU

Umístit relaxační bazén do exteriéru – na zahradu, terasu, verandu a podobně, je rozhodně dobrý nápad, ale vyžaduje určitý prostor a technické podmínky. Stejně tak nezapomeňte na následnou a pravidelnou údržbu jak vody, tak samotné vířivky. Pokud vás toto vše neodradí, pak hurá do toho – zajistíte si tím možnost koupání venku po celý rok a za jakéhokoliv počasí, podle výrobců klidně i uprostřed sněhové nadílky. Aby vás při koupání nic nerušilo, rozhodující je najít opravdu dobré místo, které by bylo dostatečně soukromé, snadno dostupné a byl odtud výhled k pohledání. Vhodný je třeba zahradní kout, terasovitý svažitý pozemek nebo prostorná terasa.

5

Kruhová vířivka Gaia pojme až pět osob a díky svému praktickému tvaru se hodí i do méně prostorných interiérů či exteriérů, třeba na loď… Cena od 89 000 Kč. www.albixon.cz

6

Unikátní systém protiproudu s efektem tzv. nekonečné řeky je k mání buď jako přenosné zařízení k bazénu, nebo jako pevná součást u plánovaných realizací. Proud vody regulujete snadno a dokonale pomocí dálkového ovládání. Na vlastní kůži si plavání v nekonečné řece můžete vyzkoušet přímo v showroomu. Orientační cena od 189 000 Kč. Nabízí BETA Wellness, www.endlesspools.cz.

K ČEMU VÁM VÍŘIVKA BUDE?

Samozřejmě že ke koupání a relaxaci, ale předtím si promyslete, jestli si v ní budete užívat jenom vy nebo ještě někdo druhý. Nebo snad celá rodina? A bude jejím hlavním účelem léčebný program, nebo jen relaxace a romantické chvíle pod večerní oblohou? Odpovědí na tyto otázky ušetříte spoustu peněz a starostí. Chcete-li ji využívat jen pro sebe anebo s partnerem, pak stačí dvoumístná varianta. V případě, že se k vám ponoří i děti nebo další příbuzní, pak uvažujte o pěti- či šestimístném provedení. Většina vířivek je z těchto důvodů ergonomicky členěna na sedadlovou a lehátkovou část, aby si každý z rodiny vybral svoji oblíbenou polohu. Někteří výrobci dokonce nabízejí výškově uzpůsobená sedadla pro děti. A když už jsme u dětí – správně pochybujete, že jim budou stačit jenom bublinky, možná by bylo vhodnější poohlédnout se rovnou raději po hydromasážním bazénu s protiproudem, často nazývaným swim spa (laicky jde o kombinaci vířivky s bazénem). Znáte děti…

7

Vířivka Dove Canyon z řady Platinum Class Elite nabízí maximální komfort obsluhy díky pěti osobním řidicím jednotkám – ty individuálně zapínají a vypínají každé ze šesti relaxačních míst zvlášť, aktivují vzduchový ventilátor a regulují intenzitu masáže. Cena od 434 000 Kč. Vyrábí Artesian Spas, nabízí www.beta-wellness.cz.

8

Šestimístná vířivka Wellis Bahama (pět míst k sezení a jedno k ležení) je luxusní kousek vhodný do exteriéru i interiéru. Nabízí 86 vzduchových, vodních a hydromasážních trysek. Cena 169 000 Kč bez DPH. DIAMANT SPA

TROCHA TEORIE

Většina vířivých bazénů a vířivek se vyrábí z tvarované akrylátové skořepiny, ty se od sebe liší jednak rozměry a kapacitou, ale i individuálním vnitřním členěním prostoru. Můžete si nechat interiér vaší vířivky upravit opravdu přímo na křivky vašeho těla, počítejte ale s vyššími finančními náklady. Běžnou součástí nabídky bývá volba počtu, typu a rozmístění sedadel a lehátek a především množství, druhu a způsobu fungování hydromasážních trysek. Každá tryska má svoji roli – jedna se specializuje na záda, druhá na chodidla, třetí na krk… Bývají umístěny doslova všude – na dně, na bocích, za hlavou a je možné je ovládat pomocí dotykového panelu, u luxusnějších provedení dálkovým ovladačem, úplnou novinkou je ovládání skrze iPhone, třeba už cestou z práce.

BEZ LISTÍ A ŠNEKŮ

Nepodceňte údržbu a čistotu vaší venkovní lázně – nepostradatelnou součástí, na které určitě nešetřete, je termokryt, který chrání hladinu před spadaným listím, prachem, hmyzem a zároveň zamezuje energetickým ztrátám. Voda ve vířivce je během sezony stále napuštěná, pouze se průběžně dohřívá na zvolenou teplotu, obíhá v uzavřeném okruhu a čistá se udržuje pomocí filtrace a ozonizace. Pokud podceníte údržbu a péči o čistotu vířivky, budete muset před každou koupelí absolvovat nejprve úklid a sběr listí, a to byste asi nechtěli.

9

Trojmístná vířivka Wellis Ibiza je určena jak pro interiérové, tak pro venkovní užívání, ideální je právě na terasu nebo zahradu. 99 000 Kč bez DPH. DIAMANT SPA

10

Bazénové schodiště Jet Set umožňuje na první pohled pouze pohodlný vstup do bazénu, ale nenechte se zmýlit. Slouží totiž zároveň i jako filtrační jednotka, protiproud o výkonu 50 m3/h, osvětlení bazénu… Naprostou novinkou i unikátem je také zabudování dvou lehátek pro balneoterapii (vzduchová masáž) a hydroterapii, která nabízí jedinečné uvolnění pomocí 16 trysek včetně dvou krčních. Schodiště tak vlastně z bazénu vytvoří dokonalé domácí wellness centrum. Cena od 164 000 Kč bez DPH, nabízí DESJOYAUX.

STRES A SMUTEK JSOU PRYČ

Teplá lázeň, hydromasážní trysky, příjemná hudba a tlumené světlo… Stres, napětí a bolest unavených zad pomalu odplouvají a připlouvá lepší nálada a uvolnění organismu. Vodní trysky odvedly svoji práci, vy máte lepší náladu a záda vás už tolik nebolí. Ve vodě totiž zažíváte pocit beztíže, což je dobré hlavně pro klouby, které si tak odpočinou od působení gravitace. Váha vašeho těla se ve vodě sníží až o 90 % a už jen jeho samotné ponoření do teplé vody vás celkově zklidní a uvolní, což je hlavní efekt hydroterapie. Pokud se vám z vířivky nechce a už se zase těšíte na příště, pak se můžete radovat, že jste si vybrali opravdu dobře.

11

Vířivá vana Tonga je osazena čtyřmi pohodlnými masážními sedadly a masážním lehátkem. Rozměry 200 x 208 x 92 cm, cena od 146 600 Kč. PYRAMIDA, s.r.o.

Více informací se nachází v červencovém vydání z roku 2012, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Uložit

Datum vydání: 20. 2. 2017

Edit: