Donuťte se doma třídit odpad

Česká republika se v evropských žebříčcích třídění odpadu drží na předních místech. V třídění jsme ve srovnání s jinými zeměmi dost zodpovědní. Vždy je však co vylepšovat. Obce po celé republice se snaží rozmisťovat kontejnery na tříděný odpad tak, aby je měl každý po ruce, přidávají i kontejnery na oblečení, vysloužilé elektrospotřebiče či bioodpad. Aspoň základní tři koše se ovšem vyplatí mít i doma.

K třídění odpadů lze přistupovat různými způsoby. Jestliže žijete na sídlišti, kde máte kontejnery na tříděný dopad před domem, možná vám bude stačit dát si vždy plastové láhve a papír před dveře. Až půjdete ven, vezmete je s sebou. Ve většině případů je ale lepší pořídit si domů koše na tříděný odpad.

Nemusíte si přece pořizovat tři obrovské koše

Papír, plast a tříděný odpad. Aspoň toto minimum byste měli už doma třídit do košů. Ještě samozřejmě sklo, ale toho většina domácností neprodukuje tolik. Zato plast a papír vyhazujeme denně.

Uvidíte, že když si pořídíte nádoby na tříděný odpad, hned se vám bude třídit lépe. Jednou týdně je prostě vynesete, až půjdete ven se směsným odpadem. Nemusí vám zabírat půl kuchyně či chodby, obchody se předhání v chytrých řešeních. Dost často se dají koupit celé sady obsahující nádoby na papír, plasty a sklo. Někdy bývají třeba stohovatelné.

Pro začátek si klidně vyrobte své koše

Nechce se vám nyní kupovat další odpadkové koše? Tak si je vyrobte. Sežeňte někde tři kartonové krabice, zřetelně je označte a máte vyřešeno. Případně je také možné si na plasty vyhradit nějakou starou igelitovou tašku, a až se naplní, vyhodíte ji i s obsahem.
Možností, jak řešit v domácnosti koše na tříděný odpad, je prostě spousta a neexistuje důvod, proč byste si některé z těchto řešení nemohli vybrat i vy. Výmluvy stranou, jde totiž o budoucnost naší planety a našich dětí. Nechceme přece, aby jednou žily v odpadcích.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 28. 2. 2019

Edit: