Dům sympaťáka v Asturii

Novinář a herec Miguel Carrizo vlastní jeden dům v Madridu a druhý na severu Španělska. Společně navštívíme ten v Asturii, má totiž na rozdíl od běžného městského bydlení v metropoli hned několik bonusů.

Spací patro je umístěné přímo pod střechou. Pod ním slouží knihovna, neodmyslitelné vybavení tohoto domu. Foto Westwingnow

Jaké výhody má váš dům v Asturii oproti domu v Madridu?
Řekněme, že ten v Madridu je jen další městský dům a bez výhod, které má dům v Asturii. Těmi jsou výhledy na vápencové pohoří Picos de Europa, na Atlantický oceán i na osvětlený maják v noci. Odráží radost a úsilí, které jsem vložil do jeho stavby a zařizování. Je to mé klidné místo. Když cestuji po světě, je důležité vědět, že na mě čeká.

A jsou vaše cesty zdrojem inspirace pro zařizování?
Vždy. Rád si kupuji věci na památku. Talíř, svícen, džbán či obrázek, jejich prostřednictvím pak vzpomínám na danou cestu.

Odráží interiér vašeho domu místo, kde se nachází?
Částečně. Jde o lehce skandinávské dekorace, které v kombinaci s oceánem vypadají velmi dobře. Neutrální barvy, jako je šedá, bílá a dřevo, dodávají domovu teplo. Cítím se tu velmi pohodlně. Jinak mým oblíbencem je kožená pohovka z 60. let, vlastně má první věc, kterou jsem si koupil, ještě než jsem začal pracovat! A nyní je to bambusový nábytek na terasu.

Jak vlastně trávíte na terase čas?
Kdykoli mi to počasí dovolí, miluji jíst venku. Pokud je slunečno, je radost sedět při snídani a pozorovat moře. Také večeře nebo drink s přáteli při západu slunce je zároveň krásnou podívanou na okolní přírodu.

Který styl máte rád?
Moc rád mám nábytek ze 70. let i kousky z poloviny minulého století, ideálně ale v kombinaci se současnými věcmi.

Jak prostíráte stůl a přijímáte hosty?
Dávám přednost tomu, aby přátelé přišli ke mně domů. Je to rodinná tradice, protože moji prarodiče měli vždy spoustu návštěv. Moje maminka je aranžérka, takže vždy dává na stůl květiny a svíčky. Myslím, že jsem po ní něco zdědil. 🙂

Co byste poradil všem, kteří si chtějí začít znovu zařizovat svůj domov?
Hlavně se nestresujte. Buďte trpěliví a užijte si samotný proces. Vybírejte kousek po kousku.

 

 

text Vanda Jesenská

foto Westwing

Datum vydání: 20. 8. 2022

Edit: