Hledáte poklad na vánoční stůl?

Něco nového nebo raději něco starého, co by vneslo na štědrovečerní stůl nádech luxusu? K tomu něco zlatého a spousta živých květin? Jak je libo. Každý má o dokonale připraveném svátečním stolování svoje představy. A tak místo rad nabízíme spíše pár tipů, které mohou dodat stolu i bytu to správné vánoční kouzlo…

Kvalitní porcelán

Dobrá značka na slavnostní stůl patří, ale neměla by zdobností potlačovat pestrou nabídku lahůdek. Fürstenberg nabízí gurmánskou kolekci Blanc, vyvinutou v těsné spolupráci německých kuchařů Svena Everfelda, Nilse Henkela a Tima Rauea se špičkovou designérkou Mikaelou Dörfelovou. Vynikající design, nejvyšší kvalita a mimořádná funkčnost vynesly produktu řadu ocenění v letech 2012 a 2013.

Slavnostní stůl s porcelánem Blanc, Fürstenberg

Něco výrazného

Zkuste vánoční styl podle stylu Ghidini 1961. Velmi klasická a velmi zlatá nádoba na led s dvěma oušky do „o“, známý tvar koše na papír zredukovaný co do velikosti a v jiném materiálu, a náprstek, který naopak narostl do zcela jiné dimenze. Posun funkcí a patřičný lesk daly vzniknout velmi dekorativním předmětům, které navrhli Richard Hutten a Studio Job’s.
Stefano Giovannoni přidal sestavu Omini, podnos s malými liliputány, kteří nesou držák na ubrousky, a slánku a pepřenku.

Hodně světýlek

Samozřejmostí jsou svícny. Ty Lamontovy jsou tvarem i materiálem inspirovány anglickými mosaznými závažími. Jsou těžké, krásný tvar s jemným protáhlým krkem zakončuje držák svíčky. Jsou ale i jiné cesty, jak dostat do bytu spoustu světýlek. Značka Seletti má nejen svítící písmena, ale i drobná světla na měkké šňůře, kterými lze olemovat zrcadla, čelo postele, cokoliv.

Svícny Contrepoids. Designér Alexander Lamont hledá inspiraci v dekorativním umění počátku 20. století.

Živé květiny

Nemohou samozřejmě na stole chybět, rozhodně ale v patřičném aranžmá. Jestli bude klasické, nebo moderní, bohaté či jednoduché, to je už jen na vás. Ale nezapomeňte, že skutečnou hvězdou Vánoc je Poinsettia.

Připravila: Vladimíra Storchová
Foto: Maison&Objet, Ghidini1961, Selletti, Fürstenberg

Více informací se nachází v prosincovém vydání z roku 2017, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Edit: